Gdzie najchętniej ubezpieczają się Krakowianie? Porównujemy oferty

insurance-title-image_tcm7-198694

Wybór firmy ubezpieczeniowej to poważna decyzja, którą należy bardzo dokładnie przemyśleć. Istotna jest nie tylko wysokość składki ubezpieczeniowej, ale również zapewniany zakres ochrony. Im niższa składka, tym większa pewność, że polisa nie spełni wszystkich naszych oczekiwań. Choć, oczywiście, także od tej reguły bywają wyjątki.

Mieszkańcy Krakowa, podobnie jak mieszkańcy większości innych dużych miast najczęściej decydują się na zawieranie umów ubezpieczeniowych u agentów stacjonarnych. Jest to spowodowane najczęściej dużą dostępnością oddziałów towarzystw ubezpieczeniowych. W bezpośredniej rozmowie z agentem można ustalić wszystkie niezbędne szczegóły ubezpieczenia, poznać różne warianty polisy i stawki odszkodowania.

Najpopularniejsze polisy

Choć rynek ubezpieczeniowy jest dosyć spory i stale się rozwija, nadal jedne ubezpieczenia cieszą się większą popularnością, a inne mniejszą. Największym zainteresowaniem zarówno w Krakowie, jak i w innych regionach kraju, cieszą się ubezpieczenia grupowe dla firm, a także ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i różnego rodzaju polisolokaty emerytalne. Coraz więcej osób zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że na jesieni życia nie ma co liczyć na godne życie jedynie dzięki świadczeniom wypłacanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Oszczędzanie na emeryturę łączy w sobie zalety polisy na życie oraz lokaty. Dzięki temu można gromadzić środki, a jednocześnie podlegać całkiem dobrej ochronie ubezpieczeniowej.

Tanie ubezpieczenie mieszkania i auta

Rosnącym zainteresowaniem cieszy się też tanie ubezpieczenie mieszkania lub domu. Wielu właścicieli mieszkań decyduje się na taką opcję, gdyż dzięki temu nie muszą z własnej kieszeni pokrywać szkód. Tanie ubezpieczenie mieszkania najczęściej wybierają osoby, które mają mieszkania na wynajem i chcą zabezpieczyć swój dobytek przed nieuczciwymi lokatorami, którzy mogą mieszkanie okraść lub zniszczyć. Coraz większą popularnością cieszą się również nieobowiązkowe ubezpieczenia aut. Autocasco czy assistance są chętnie wybierane przede wszystkim przez te osoby, które dużo podróżują za granicą i potrzebują pełnej i kompleksowej ochrony. Co ciekawe, na taką formę ubezpieczenia nie decydują jedynie właściciele nowych, drogich aut, ale również posiadacze samochodów ze średniej półki cenowej.

Warto zwrócić uwagę na rynek online

Choć Krakowianie najchętniej ubezpieczają się stacjonarnie, warto zerknąć na to, co ubezpieczyciele oferują w wersji online. Bardzo często jest to mocno rozbudowana oferta, zapewniająca sporo zniżek czy bonusów niedostępnych dla klientów stacjonarnych. Wyszukiwanie polisy ubezpieczeniowej w internecie to także możliwość szybkiego i sprawnego porównania ofert wielu firm. Bez wychodzenia z domu można znaleźć taką polisę, która będzie najlepiej odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom, potrzebom oraz możliwościom finansowym. Polisy online są więc dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu, jaki stracilibyśmy na chodzenie po oddziałach kilku towarzystw ubezpieczeniowych.