Fontanna na Placu Szczepańskim – zagłosuj w internetowym plebiscycie

krakow19

Trwa internetowy plebiscyt na najpiękniejsze polskie fontanny. W konkursie organizowanym przez Portal Komunalny nie mogło zabraknąć multimedialnej fontanny z Placu Szczepańskiego. Już dziś oddaj swój głos na miejską atrakcję Krakowa!

Wśród nadesłanych propozycji konkursowych znajduje się multimedialna fontanna umiejscowiona na Placu Szczepańskim. Wodotrysk świeci we wszystkich barwach tęczy oraz w rytm różnorodnych utworów muzycznych będąc przy tym idealnym miejscem do wypoczynku, spotkań i rozrywki. Swój głos na krakowską fontannę można oddać tutaj.

Należy wiedzieć, że Krakowska fontanna zlokalizowana jest na drugim pod względem wielkości placu zabytkowego centrum Krakowa. W XIII wieku wszystkie budynki sąsiadujące z placem zostały rozebrane w celu utworzenia nowoczesnej przestrzeni miejskiej. Wszystkie obecnie otaczające plac budynki są ciekawymi przykładami architektury secesyjnej i modernistycznej w Polsce. Fontanna powstała w 2010 roku i jest zwieńczeniem placu od strony Pałacu Sztuki.

Informacja pochodzi ze strony http://krakow.pl/informacje/205217,48,komunikat,zaglosuj_na_fontanne_z_krakowa_.html