Ekonomiczna i funkcjonalna łazienka

18. krakow-atrakcje.pl

W dzisiejszych czasach, gdzie zarówno materiały wykończeniowe, wyposażenie, jak i usługi remontowe są drogie, dążymy do tego, aby przeprowadzić remont lub wykończyć poszczególne pomieszczenia tanim kosztem. Czy można urządzić łazienkę, nie wydając na nią fortuny? Jak najbardziej tak.

Urządzanie łazienki – od czego zacząć?

Łazienka powinna być miejscem, w którym będziemy w stanie w komfortowych warunkach wziąć kąpiel, pomalować się czy ogolić, dlatego warto dobrze przemyśleć rozkład poszczególnych elementów wyposażenia. Ważne jest to, aby zachować dobry ciąg komunikacyjny, jednym słowem musimy dołożyć starań, aby zarówno kabina prysznicowa, umywalka, jak i miska WC, były rozmieszczone tak, abyśmy mieli do nich dobry dostęp. Podczas planowania wystroju łazienki, warto wybrać styl, w którym urządziliśmy inne pomieszczenia w domu, tylko wtedy aranżacja będzie spójna. Zastanówmy się, jakie wyposażenie będzie wymagało wymiany, jakie naprawy, a które elementy będziemy mogli poddać renowacji. Przykładowo, jeżeli w łazience mamy meble z litego drewna, być może wystarczy je odnowić, a stare płytki ceramiczne przemalować na inny kolor. Dobrym wyborem do łazienki może okazać się także fototapeta, która może optycznie powiększyć małą przestrzeń.

Kabina prysznicowa – praktyczne i wygodne rozwiązanie

Mimo że wiele osób nadal nie potrafi zrezygnować z posiadania wanny, kabina prysznicowa to dużo praktyczniejsze rozwiązanie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli dysponujemy małą przestrzenią w łazience. Niekiedy wystarczą drzwi prysznicowe przesuwne 110 cm, gdy mamy w pomieszczeniu wnękę do zagospodarowania. Ponosimy wtedy wyłącznie koszt zakupu drzwi, co oznacza, że sporo pieniędzy zostaje w naszym budżecie. Gdy mamy taką możliwość, warto wybrać drzwi prysznicowe przesuwne 140 cm, dzięki temu nasza strefa kąpielowa będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Jakie meble wybrać do łazienki?

W łazience panują specyficzne warunki i powinniśmy o tym pamiętać, jeżeli jesteśmy na etapie wyboru mebli. Wybrane wyposażenie powinno być odporne na wodę, a także zmianę temperatur. Nie warto sugerować się sezonowymi trendami, lepiej postawić na solidne meble o ponadczasowym charakterze, dzięki czemu nie będziemy musieli ich wymieniać podczas kolejnego remontu. Przed zakupem mebli należy zaplanować ich rozmieszczenie, warto uwzględnić także umiejscowienie gniazdek elektrycznych i armatury. Szafka łazienkowa 100 cm musi być przede wszystkim funkcjonalna, tak samo, jak szuflady, czy półki.

Urządzenie funkcjonalnej łazienki niewielkim kosztem jest jak najbardziej możliwe, przy czym należy dobrze zaplanować zakupy, przemyśleć rozmieszczenie wyposażenia oraz wykazać się cierpliwością podczas jego poszukiwania.