Dlaczego krakowskie firmy stawiają na outsourcing usług księgowych?

kraków k18

Jeśli Twoja firma potrzebuje podstawowych usług księgowych, jak każdy inny krakowski przedsiębiorca masz do wyboru dwie możliwości. Możesz zatrudnić nowego pracownika do wykonania pracy lub zlecić usługi księgowe. Zatrudnianie pracownika może być opłacalne, jeśli masz co najmniej 40 godzin pracy księgowej w tygodniu, a co jeśli potrzebujesz księgowego do pracy przez 10 lub 20 godzin? A co, jeśli potrzebujesz sporadycznie księgowego?

Wówczas ujawnia się jedna z korzyści outsourcowanych usług księgowych – elastyczność. Możesz zatrudniać doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników księgowych tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz. Ten artykuł pomoże ci zrozumieć niektóre inne korzyści jakie można uzyskać dzięki outsourcingowi usług księgowych, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to właściwe podejście dla Twojej firmy!

Twoja firma może zaoszczędzić pieniądze dzięki outsourcingowi usług księgowych

Jeśli zatrudnisz wirtualnego asystenta do podstawowych usług księgowych, unikniesz stałych kosztów zatrudnienia. Nie będziesz musiał płacić ubezpieczenia, wynagrodzenia urlopowego, długich urlopów z tytułu usług i innych świadczeń pracowniczych, w tym obowiązkowych kosztów emerytury. Nie będziesz musiał kupować dodatkowego sprzętu komputerowego ani oprogramowania, aby mógł z niego korzystać księgowy, a Ty nie będziesz musiał wynajmować dodatkowej powierzchni biurowej.

Usługa wirtualnego asystenta to:

  • własny sprzęt komputerowy,

  • oprogramowanie,

  • materiały biurowe.

Płacą za własną przestrzeń biurową i koszty energii. Zarabiają tylko wtedy, gdy aktywnie pracują, w przeciwieństwie do wewnętrznego pracownika, który często otrzymuje wynagrodzenie, gdy jest bezczynny. Usługi outsourcingowe mają również nadzorców do monitorowania wydajności wirtualnych asystentów, co dodatkowo zmniejsza obciążenie pracą. Wreszcie, księgowi tego rodzaju mają zazwyczaj do zaproponowania niższe stawki godzinowe w porównaniu do księgowych we własnym zakresie. Zresztą wejdź na k18wpp.com i osobiście się przekonaj.

Możesz skupić się na podstawowych celach biznesowych

pen-1974727__340Wielu właścicieli firm jest zmuszonych do podjęcia różnych zadań biznesowych, w tym księgowości. Dzięki outsourcingowi usług księgowych dla firm możesz skupić się na ważniejszych celach biznesowych, takich jak generowanie sprzedaży i promowanie swoich produktów.
Twoja firma zyskuje dostęp do doświadczonych księgowych.

Istnieje wielu wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych księgowych pracujących jako wirtualni asystenci. Wielu z nich pracuje w tej branży od lat i ma dużą wiedzę praktyczną dotyczącą księgowości biznesowej i wymogów prawnych. Mogą zapewnić, że Twoja firma będzie prawidłowo rejestrować wszystkie swoje operacje finansowe. Nie będziesz ryzykować popełnienia błędu, robiąc to samemu!

Twoja firma będzie mogła przekazywać różnorodne zadania wirtualnemu asystentowi. Zapewnia to Twojej firmie dodatkową elastyczność, ponieważ możesz przenosić różnego rodzaju zadania do wirtualnego asystenta w miarę zmiany priorytetów biznesowych.