Copywriter poszukiwany – gdzie szukać zleceń w Krakowie?

1 (1)

Mieszkasz w Krakowie i szukasz ofert pracy jako copywriter? Możliwości jest całkiem sporo. Tak duże miasto, jak Kraków, z pewnością jest dobrym rynkiem pracy, gdyż nie brakuje w nim firm, które poszukują sprawdzonych fachowców od przygotowywania wysokiej jakości treści.

W Krakowie praca dla copywritera z pewnością znajdzie się w wielu agencjach reklamowych, które nieustannie rozwijają się i zwiększają zatrudnienie. Na reklamę jest bowiem w ostatnich czasach ogromny popyt. Większość firm doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że na dzisiejszym trudnym rynku trudno jest się przebić bez dobrej i skutecznej reklamy. Nawet najlepszej jakości produkty i usługi mogą być niezauważone przez klientów, jeśli nie będą oni o nich wiedzieć. Profesjonalny copywriting jest więc poszukiwany, gdyż pozwala na zwiększenie sprzedaży, a także na zbudowanie pozytywnego wizerunku marki w sieci i nie tylko. Copywriterzy tworzą między innymi teksty na blogi i strony internetowe dla firm i instytucji, treści sprzedażowe dla produktów i usług, teksty do ulotek, katalogów czy innych reklamowych publikacji. W sklepach internetowych zajmują się natomiast skutecznymi opisami produktów. Pracy jest sporo, każdy więc z pewnością znajdzie sobie taką niszę, w której może się później specjalizować. W tej branży również warto mieć jakąś specjalizację. Copywriter, który pisze wszelkie możliwe treści z pewnością jest mniej skuteczny niż ktoś, kto skupia się na profesjonalnym redagowaniu kilku rodzajów tekstów.

Praca nie tylko stacjonarna

Dobry copywriter z pewnością poradzi sobie na trudnym rynku pracy, gdyż zapotrzebowanie jest spore. Warto jednak pamiętać, że niekoniecznie trzeba szukać pracy tylko i wyłącznie w Krakowie. Dobrze jest wykorzystać możliwości, jakie daje internet. Copywriterzy freelancerzy mogą szukać sobie klientów praktycznie w całym kraju i nie tylko. W tej branży niekonieczny jest bowiem osobisty kontakt z klientem – wystarczą kontakty telefoniczne i mailowe. Szukając pracy w sieci warto skupić się przede wszystkim na portalach branżowych oraz zawodowych serwisach ogłoszeniowych, na których niemal codziennie publikowane są nowe oferty pracy oraz ogłoszenia o poszukiwaniu sprawdzonych copywriterów.

Od początku buduj swoje portfolio

Aby mieć szanse w zawodzie, który jest nie tylko opłacalny, ale również mocno oblegany, trzeba być konkurencyjnym i móc zaoferować klientom coś więcej niż konkurencja. Nie chodzi natomiast o konkurowanie za pomocą stawki. Wiele firm stawia przede wszystkim na jakość i jest w stanie zapłacić copywriterowi tyle, ile on sobie zażyczy za pracę. Dobry copywriter powinien mieć natomiast rozbudowane portfolio, w którym znajdują się wszystkie realizowane do tej pory treści. Na tej podstawie klient może łatwiej podjąć decyzję o nawiązaniu współpracy, gdyż może sobie sprawdzić, jakie treści i jakiej jakości dany copywriter tworzył do tej pory. Osoby, które dopiero zaczynają pracę w tym zawodzie powinny więc zadbać o to, by od samego początku budować swoje portfolio, które będzie inwestycją na przyszłość.