Baterie Kuchenne: Trendy na rok 2023

24b6040d1ab37f60df246482a9bdc25e

Klienci detaliczni i właściciele sklepów z wyposażeniem sanitar­nym często mogą czuć się zagubieni przy wyborze baterii kuchennych, ze względu na mnogość producentów i różnorodność modeli. Przed dokonaniem zakupu hurtowemu warto wziąć pod uwagę nowoczesne trendy na rok 2023, które prezentowane są na targach branżowych. Oto aktualne tendencje i designerskie odkrycia w świecie baterii kuchennych.

Faworytami stają się teraz ekonomiczne, higieniczne i ergonomiczne modele o oryginalnych kształtach i różnych kolorowych wersjach. Wiodące marki baterii kuchennych oferują nowe funkcje i stylowy design. Montaż baterii w Krakowie – skontaktuj się z firmą https://fikser.pl/krakow/

Baterie kuchenne z wyciąganymi wylewkami

Tego rodzaju modele baterii, które kiedyś znajdowały się tylko w profesjonalnych kuchniach restauracyjnych, teraz trafiają do mieszkań i domów zwykłych obywateli. Te modele stały się bardziej estetyczne, nie tracąc przy tym swojej praktyczności, ponieważ inżynierowie nauczyli się tworzyć wylewki praktycznie niewidoczne.

Wylewka do mycia zwiększa zakres działania baterii, ułatwiając mycie dużych naczyń. Praktyczne jest także, gdy deszczownica ma kilka trybów: zwykły strumień bez pulsacji prędkości i ciśnienia – do napełniania pojemników, szeroki rozpylacz – do mycia naczyń i żywności.

Kolorowe baterie kuchenne

Baterię kuchenną można dobrać do ogólnego konceptu kuchni lub uczynić ją jedynym jaskrawym akcentem. Na przykład w kuchni w stylu loft, betonowe lub ceglane ściany, metaliczne powierzchnie stanowią idealne tło dla żółtej, pomarańczowej lub czerwonej baterii. W takim przypadku armatura staje się dekoracyjnym elementem pomieszczenia.

Baterie kuchenne w różnych kolorach obudowy będą pasować do kuchni w każdym stylu. Możesz hurtowo kupić baterie kuchenne w odcieniach szarości, bieli, zieleni, niebieskiego, żółtego, czerwonego, pomarańczowego i nawet fioletowego.

Różowe, jasnoszare, terakotowe i piaskowe kolory stały się bardzo popularne w aranżacji kuchni. W połączeniu z zlewem w podobnym odcieniu dodają lekkości kuchennym meblom. W zależności od oświetlenia mogą pozostawać niezauważone lub przeciwnie, akcentować i zmieniać atmosferę w pomieszczeniu. Taka tendencja widoczna jest w modelach firm Granfest i Gerdamix

“Ciepłe” metaliczne wykończenia

Baterie w odcieniach brązu, szampana, miedzi oraz złota to modne rozwiązanie. Takie modele wypełniają pomieszczenie ciepłem, co szczególnie doceniają gospodynie domowe. Miedziane lub brązowe baterie można zestawiać z akcesoriami wykonanymi z tych samych materiałów, na przykład z uchwytami kuchennego zestawu.

Wysoki wylew

Projektanci coraz częściej wprowadzają wyższe baterie kuchenne. Takie modele stają się powszechne ze względu na fakt, że zwiększają przestrzeń roboczą. Wylew o wysokości 30 cm pozwala na umycie głębokiego garnka lub arbuza.

Baterie kuchenne z designerskim uchwytem

Nowe serie baterii kuchennych charakteryzują się lakonicznymi kształtami i jedną rączką. Te modele wyróżniają się oryginalnym wykończeniem uchwytów, nietypowym dla kuchni. Projektanci zainspirowali się stylem przemysłowym, dlatego używają akcentów w postaci dźwigni i śrub. W kolekcjach częściej pojawiają się baterie o prostych kształtach z elementami vintage. Dobrym przykładem jest model 4705G Lemark. Świetny hydraulik może pomóc zainstalować baterię w Krakowie. 

Baterie kuchenne z czujnikiem

Hitem lat 2023-2024 są czujnikowe baterie kuchenne. Dodatkową popularność tej technologii przyniósł COVID-19. Zapewniają one dostęp do wody bez kontaktu, co hamuje rozwijanie się na nich wirusów i bakterii. To praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla tych, którzy spędzają dużo czasu na gotowaniu i starają się oszczędzać wodę. Modele czujnikowe spodobają się osobom ceniącym maksymalną higienę i wygodę. Warto zwrócić uwagę na model czujnikowy G521 Gappo.

Jak bezpiecznie inwestować w mieszkania inwestycyjne na wynajem w Krakowie?
Czym jest Arena VR i dlaczego warto się tam wybrać?