Czym jest Arena VR i dlaczego warto się tam wybrać?

fotohtckobietaelegancka

Arena VR to jedna z form rozrywki oferowana przez otwierane się coraz częściej w większych miastach centra rozrywki. Miejsce tego typu to doskonały pomysł na wypad ze znajomymi.

Arena VR to jedna z form rozrywki oferowana przez otwierane się coraz częściej w większych miastach centra rozrywki. Miejsce tego typu to doskonały pomysł na wypad ze znajomymi. Zamiast nudnego wyjścia na kręgle bądź do kina, warto jest postawić na znacznie ciekawszą formę rozrywki. Wirtualna rzeczywistość jest w stanie przenieść nas do zupełnie innego świata. Czym zatem jest VR?

Czym jest wirtualna rzeczywistość?

Wirtualna rzeczywistość to trójwymiarowy obraz stworzony przy udziale technologii informatycznej. Obraz ten imituje realny świat bądź stanowi wizję świata fikcyjnego. Arena VR Kraków to zatem nic innego, jak wygenerowane komputerowo otoczenie, w którym przy pomocy odpowiednich urządzeń możemy się zanurzyć. Centrum rozrywki Kraków oferuje nam arenę VR, na której znajduje się określona ilość stanowisk do gier pojedynczych, jak i możliwa jest swobodna gra na całej arenie. Uczestnicy zabawy mają do dyspozycji możliwość zagrania w 3 trybach: Multiplayer Free Roam, Muliplayer Standard oraz Single Player. Ogromna baza gier z wielu kategorii tematycznych (początkujący, Multiplayer Free Roam, Multiplayer Standard, Escape Room, akcja, przygoda, sport, dzieci, edukacja) pozwala znaleźć idealną rozrywkę dla każdego gracza.

fotohtcokularykobietatloniebieskie

Aby możliwe było przeniesienie się do niezwykłego świata, konieczne jest użycie odpowiedniego sprzętu. Uczestnicy zabawy otrzymują zatem najnowocześniejsze i najlepsze w swojej klasie bezprzewodowe gogle HTC Vive Focus 3. Urządzenie charakteryzuje się rozdzielczością 5 K, zaawansowanymi funkcjami śledzenia oraz niezwykłą mocą obliczeniową. Gracz ma do dyspozycji bardzo szerokie pole widzenia, obejmujące aż do 120°. Ponadto na uwagę zasługuje dokładny obraz o częstotliwości odświeżania 90 Hz, przy czym standardowo jest to 60 Hz.

Escape Room i Arena Laser Tag

Gogle HTC Vive Focus 3 cechują się wygodną konstrukcją z regulacją szerokości między źrenicami (IPD). Posiadają także wbudowane głośniki 3D, aktywny system chłodzenia, wymienne baterie oraz rozbudowany system dopasowania sprzętu do głowy użytkownika.

W centrach rozrywki tego typu znaleźć możemy także inne formy zabawy – np. Escape Room Kraków. Są to pokoje zagadek o różnym stopniu trudności. Każdy z oferowanych przez centrum rozrywki scenariuszy kryje inną, niezwykłą tajemnicę. Zadaniem uczestników zabawy jest odkrywanie tajemnic, łamanie szyfrów i rozwiązywanie zagadek. Oprócz Escape Room w centrum rozrywki znajdziemy także Arenę Laser Tag, na której zagramy w laserowy paintball.