W Krakowskich łazienkach króluje minimalizm! Sprawdzamy, jak urządzić modną łazienkę w tym stylu i gdzie szukać wyposażenia

Hot-Selling-Girl-Beauty-Salon-Wall-Decal-Bathroom-Vinyl-Decoration-Accessories-Stickers-Muraux-Removable-Art-Design.jpg_640x640

Krakowskie łazienki to zazwyczaj małe powierzchnie o ciasnych kątach – dlatego mogą stanowić wyzwanie projektowe, więc zastanów się nad wykorzystaniem tych minimalistycznych technik projektowania w swojej łazience!

Mniej znaczy więcej

Japońscy projektanci stali się ekspertami od minimalizmu, ponieważ od lat projektują przestrzeń mieszkalną dla działki o powierzchni nie większej niż 30 metrów kwadratowych. W tych okolicznościach istotne jest wdrożenie podstawowych aspektów minimalistycznego projektu: funkcjonalności i przestrzeni.

Sam ruch minimalistyczny był pierwotnie ruchem artystycznym, który rozpoczął się w latach 60. XX wieku. Podobnie jak w przypadku minimalistycznej sztuki, minimalistyczni projektanci wnętrz musieli rozebrać elementy do ich najprostszej formy – a następnie, na dobrą miarę, rozebrać je jeszcze bardziej – stąd widać czasem niemalże surowe dodatki łazienkowe w takich aranżacjach.

Minimalistyczny wygląd

Dziś gładka, architektoniczna, minimalistyczna łazienka prezentuje niezakłócony wygląd, który podkreśla znaczenie nowoczesnego wzornictwa i materiałów. Każdy jej detal, nawet baterie wannowe muszą być zgodne z ogólną koncepcją, aby jej w żaden sposób nie zakłócić. Dzięki temu jednak, że wyposażenie łazienek jest utrzymane w tym klimacie, uzyskuje się fantastyczny minimalistyczny schemat, który pozwala swobodnie poruszać się w przestrzeni, dzięki czemu każdy przedmiot w łazience wyróżnia się jako osobny element.

Udany pokój minimalistyczny zawiera tylko to, co konieczne i nic więcej. W rzeczywistości żadna pojedyncza pozycja poza dokładnie skoordynowanymi pozycjami nie powinna być widoczna, co oznacza, że unikalne przechowywania jest niezbędne dla tego schematu, aby uniknąć bałaganu i zmaksymalizować dostępną przestrzeń. Minimalizm wymaga perfekcjonizmu, ponieważ wszystko w minimalistycznej przestrzeni jest całkowicie otwarte i widoczne.

Minimalistyczny, niekoniecznie modernistyczny

Minimalistyczny wygląd nie musi jednak zawsze być współczesny. Eklektyczno-minimalistyczny wygląd pozwala na łączenie stylów w celu uzyskania bardziej osobistego charakteru. Elegancki żyrandol lub tradycyjna szafka łazienkowa mogą nadać charakter twojemu klinicznie czystemu minimalistycznemu schematowi w łazience. Jednak zawsze ważne jest, aby pokój odzwierciedlał iluzję przestrzeni.

Gdzie w Krakowie szukać elementów wyposażenia do minimalistycznej łazienki?

  • Domino – salon łazienek, Adres: Mogilska 69A, 30-001 Kraków
  • Multisalon Hoff – Adres: Kosocicka 7, 30-694 Kraków
  • H.Wójcik – salon łazienek, Adres: Makuszyńskiego 22A, 31-752 Kraków

Nie masz ochoty wychodzić z domu w poszukiwaniu minimalistycznych dodatków do swojej łazienki? Zajrzyj tutaj https://www.lazienkiabc.pl/. Dlaczego warto? Wielu woli minimalistyczną stylistykę, ponieważ mają wyjątkowo małą łazienkę. Odłączenie wanny i umywalki od tradycyjnego położenia na ścianie i montaż naściennego urządzenia sanitarnego pozwala oczom wędrować nieprzerwanie przez przestrzeń. Poza tym taka łazienka jest również łatwa do czyszczenia i konserwacji. Same plusy!