CV – Takich zdjęć unikaj

selfie-931908_640

Rosnącą popularnością cieszą się dokumenty aplikacyjne opatrzone zdjęciem kandydata ubiegającego się o pracę. Nie jest ono obowiązkowe, ale robi profesjonalne wrażenie i może korzystnie wpłynąć na wynik pierwszego etapu rekrutacji. Pod warunkiem, że do CV dołączone zostanie dobrze wybrane zdjęcie. Jakich fotografii w CV unikać?

Dobrze się zaprezentuj

Przeglądając serwisy typu Pracuj.pl i odpowiadając na znalezione tam oferty pracy pamiętaj, że dokumenty aplikacyjne są Twoją wizytówką. Od tego, jak w nich się zaprezentujesz zależeć będzie, czy zainteresujesz sobą rekrutera. Jeśli więc dana praca jest spełnieniem marzeń, pokaż swój profesjonalizm w realizowaniu zadań. Estetycznie wyglądające CV opatrzone dobrze wykonanym i odpowiednio dobranym zdjęciem zrobi dobre wrażenie i będzie dużym krokiem w kierunku kolejnego etapu rekrutacji.

Te zdjęcia zostaw w albumie

Unikaj zdjęć z wakacji, rodzinnych uroczystości i spotkań ze znajomymi. Nawet, jeśli wyglądasz na nich wyjątkowo korzystnie, zrazisz do siebie potencjalnego pracodawcę. On potrzebuje profesjonalisty, którego nie znajdzie na nieoficjalnym zdjęciu.
Wybierając zdjęcie do CV zwróć uwagę na uwieczniony na nim wyraz twarzy. Zbyt poważna, surowa mina nie wzbudza sympatii. Unikaj też sztucznego, wymuszonego uśmiechu. Postaw na naturalność. Autentyczność, którą w ten sposób pokażesz, jest cenioną przez pracodawcą cecha pracownika.
Nie dołączaj do CV nieaktualnych fotografii. Nawet, jeśli dokumenty przejdą przez pierwszy etap rekrutacji, odejmiesz sobie tym kilka punktów na rozmowie kwalifikacyjnej – rozbieżność pomiędzy tym, co przedstawia zdjęcie, a stanem faktycznym zostanie źle odebrana przez rekrutera.

Jakość zdjęcia ma znaczenie

Pamiętaj, że od zdjęcia dołączonego do CV może zależeć Twoja kariera zawodowa. Zrób je u profesjonalnego fotografa, który zadba nie tylko o odpowiednie, korzystne dla Ciebie ustawienie kadru, ale też jakość zdjęcia.