Środowisko WMS – miejsce magazynu w logistyce

pexels-cottonbro-studio-7019219

W dzisiejszym środowisku zdolność dystrybutorów do dostarczania klientom produktów, których potrzebują – wtedy, gdy ich potrzebują – ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Większość dystrybutorów korzysta z systemu zarządzania magazynem WMS, który pomaga im zarządzać zapasami, opanować kontrolę zapasów i zarządzanie stocznią oraz osiągnąć wydajność, produktywność i znakomitą obsługę klienta.

Ale nie wszyscy kierownicy magazynów zdali sobie sprawę ze znaczenia nowoczesnych technologii w dzisiejszym środowisku.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do zarządzania magazynem?

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto pomyśleć o dodaniu oprogramowania do zarządzania magazynem w swojej organizacji i dlaczego wybrany system ma znaczenie.

Ale najpierw, czym jest oprogramowanie do zarządzania magazynem?

Systemy zarządzania magazynem (WMS), zwane także oprogramowaniem WMS, to technologia, która zapewnia całkowitą przejrzystość zapasów w magazynie w czasie rzeczywistym. Ale to idzie dalej. Oprogramowanie WMS pomaga również w planowaniu zasobów przedsiębiorstwa (ERP), pomagając w zarządzaniu pracą, realizacji zamówień, łańcuchu dostaw i logistyce imprez, liczeniu cykli, śledzeniu zapasów i nie tylko. Innymi słowy, rozwiązanie do zarządzania magazynem pomaga zoptymalizować procesy magazynowe, dzięki czemu możesz lepiej obsługiwać klientów.

Teraz, gdy już wiesz, w jaki sposób rozwiązanie WMS może ulepszyć Twoją firmę, porozmawiajmy o niektórych funkcjach, których powinieneś szukać w Warehouse Management System.

Jaki jest najlepszy system zarządzania magazynem dla Twojej organizacji?

Najlepsze rozwiązania do zarządzania mają funkcje, które ułatwiają życie. W końcu twoja praca nie musi być ciężka. Jeśli dysponujesz odpowiednimi narzędziami, Twoje systemy będą działać płynnie, Twój system zarządzania zapasami będzie działał płynnie w tle, a zadania Twoich pracowników będą wspomagane technologią.

Oto kilka powodów, dla których WMS może być dla Ciebie największą pomocą na magazynie.

100% poprawne zarządzanie zapasami

Jeśli nadal używasz papieru do zarządzania zapasami, na pewno zechcesz sprawdzić WMS. Dzięki niemu wszystkie ruchy w inwentarzu są skanowane, co nie tylko eliminuje potrzebę papieru, ale także zwiększa dokładność liczenia i eliminuje błąd ludzki. Te dane zapewnią Ci wgląd w czasie rzeczywistym w Twoje zasoby, przestrzeń i sposób jej wykorzystania.

Lepsze procesy realizacji

Szybka adaptacja jest ważna w środowisku, w którym sytuacja jest niestabilna lub nieprzewidywalna. A dzisiejsze środowisko realizacji zamówień jest nieprzewidywalne. Korzystając z naszego systemu zarządzania magazynem, możesz szybko przyspieszyć swój łańcuch dostaw, gdy potrzebujesz skrócić czas realizacji, co pozwoli Ci lepiej obsługiwać klientów.

Poleganie na lepszej realizacji pozwala również na lepsze planowanie popytu. Czy zbliża się jakieś wydarzenie? Wykorzystaj WMS do zaplanowania go tak, aby żaden z Twoich klientów nie był rozczarowany!