Kto lepiej rządzi finansami – mężczyzna czy kobieta

man-woman-budget

Podejście do finansów jest częstym powodem do sporów między mężczyzną a kobietą, a czasami nawet staje się przyczyną rozwodu. Panuje stereotyp, że mężczyzna jest rozsądniejszy w tej kwestii. Jak trzymać budżet domowy pod kontrolą? Kto lepiej zarządza wydatkami – męźczyźna czy kobieta?

Finansy a kobieta

Wszystkie kobiety uwielbiają zakupy. One wydają koszty bez opamiętania, wpadając w długi. To jednak mniejszość wśród pięknej części społeczeństwa. Teraz kobiety są bardziej zapobiegliwe i przewidujące. Budżetowa samodzielność kobiet wzrasta z roku na rok. Ponad to 50 % kobiet myśli o budżecie swojej rodziny w perspektywie 8 lat. Współczesna kobieta zawsze wie ile środków ma do dyspozycji, kontroluje własne przychody i wydatki i dokładnie wie, ile środków znajduje się na jej koncie tym momencie. Takie podejście do finansów pozwala na oszczędzanie i długoterminowe planowanie budżetu. Kolejnym etapem jest pomnażanie zgromadzonego kapitału.

Finansy a mężczyzna

Podejście mężczyzn do budżetu jest zupełnie inne. Jednak to nie oznacza, że jest ono gorsze. Mężczyźni coraz rzadziej myślą o inwestowaniu i oszczędzaniu na przyszłość i emeryturę.

Zwykłe mężczyzna ma inne priorytety, lecz także duży odsetek mężczyzn podejmuje lekkomyślne decyzje. Rzadziej jest to zakup drogich butów, a częściej zmiana auta czy kolejnego gadżetu. 42 % mężczyzn jest w stanie odkładać pieniądze tylko za namową ich partnerki. Mężczyzna  oszczędza na realizację własnych pragnień motoryzacyjnych czy elektronicznych, ewentualnie na wakację.

Konflikt finansowy w związku

kredyty konsolidacyjneKobiety oszczędzają na „czarną chwilę”, czyli nagłe okoliczności. Mężczyżni z kolej oszczedzaja na mieszkania. Panowie są bardziej skłonni do ryzyka i lubią adrenalinę. Oni cześciej niz Pani wybierają inwestycji alternatywne. Różne podejście do inwestycji jest związane z różnym poziomem ryzyka. Akceptowanie ryzyka oraz możliwości strat jest zasadą udanego inwestowania. Jednak jeden z partnerów nie akceptuje takiej strategii. To powoduje konflikty w związku. Panowie dbają, aby kapitał na różne sposoby był pomnażany. Dzięki takim decyzjom budżet domowy bardzo często wzbogaca się o kwotę, która pozwala na spokojną i komfortową przyszłość.

Podejście do kredytów

Kobieta ostrożnie podchodzi do kredytów. Jeśli chodzi o zaciąganie pożyczki kobiety są wstrzemięźliwe. 45 % pracujących Polek nie korzysta z usług instytucji finansowych. Kobiety ubiegają się pożyczkę w celach konsumpcyjnych. Najczęściej Panie pożyczają na remont, zakupy, prezenty, wydatki bieżące. Mężczyźni zaciągają zobowiązania finansowe na zakup mieszkania lub samochodu.  Ważne jest przed ubieganiem się o pożyczkę porównać rynek produktów finansowych. W tym celu można skorzystać z serwisu marketpozyczka.pl. Na stronie portalu znajdziemy aktualne oferty firm pozabankowych. Wspomniany portal jest godny zaufania i pozwoli na dokonanie dogodnego wyboru. Firma pozabankowa jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, jeśli nagłe zaskoczyły nas problemy finansowe.  Możesz ubiegać się o pożyczkę razem ze swoim partnerem. To zwiększa możliwość uzyskania kredytu oraz kwotę pożyczki.