Dobry mechanik w Krakowie – jak wybrać zaufany i profesjonalny warsztat samochodowy?

zmiana-opon-w-warsztacie

Zaufany i profesjonalny mechanik jest na wagę złota. Niestety nie każdy ma szczęście i wielu z nas wciąż nie natrafiło na fachowca. Podpowiadamy, jak wybrać dobry warsztat, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań. Sprawdzamy, gdzie warto udać się do mechanika w Krakowie.

Jak szukać mechanika w Krakowie?

Szukając mechanika w Krakowie można skupić się na warsztatach znajdujących się w pobliżu miejsca zamieszkania. Wtedy wystarczy przejechać się lub przejść po okolicy i zobaczyć, czy znajduje się tam jakiś warsztat. Później warto podpytać jego pracowników lub sprawdzić w Internecie, czym konkretnie się zajmują i jakie krążą o nich opinie.

Niestety może się okazać, że w pobliżu nie ma warsztatu lub jest, ale na przykład tylko wulkanizator, czy elektryk, a my potrzebujemy innych fachowców. Wtedy zdecydowanie bardziej przydaje się Internet. W sieci wyszukać można mechaników zajmujących się w Krakowie konkretnymi zagadnieniami: klimatyzacją samochodową, mechaniką pojazdową, geometrią kół.

Niestety to nie rozwiąże wszystkich problemów. Należy się bowiem zastanowić, czy lepiej poszukać osób specjalizujących się w jednym zagadnieniu, czy może więcej korzyści będzie z warsztatu, do którego można się zgłosić z każdą usterką.

Krakowskie warsztaty samochodowe

Jakie warsztaty pracują na terenie Krakowa i wyróżniają się bogatą ofertą? Chciałoby się wymienić co najmniej jedną firmę działającą w każdej dzielnicy, ale jest ich tyle, że byłoby to zbyt czasochłonne.

Z pewnością w Krakowie na uwagę zasługuje warsztat samochodowy Top-AutoSerwis (www.top-autoserwis.pl). Firma znajduje się przy ul. Przewóz 21, czyli w dzielnicy Podgórze. W swojej ofercie mają sprzedaż, wymianę i przechowywanie opon, diagnostykę komputerową, mechanikę samochodową: układ hamulcowy, zawieszenie, układ napędowy, silnik, układ wydechowy, elektromechanikę, wymianę płynów i filtrów, przeglądy okresowe.

mean well lpvAuto Serwis Wadowicka wykonuje naprawy samochodów osobowych i dostawczych. Znajduje się przy ul. Wadowickiej 8i, również w dzielnicy Podgórze. W ofercie warsztatu znajduje się naprawa i wymiana akumulatorów, silników, serwis klimatyzacji, naprawa i wymiana tłumików, oleju, klocków hamulcowych, opon, amortyzatorów, komputerowa geometria kół, testy komputerowe i przeglądy rejestracyjne.

A-Z Autoserwis to z kolei warsztat, który ma dwie lokalizacje. Pierwsza położona jest przy ul. Dobrego Pasterza 45, a więc w dzielnicy Prądnik Czerwony, a druga przy al. 29 Listopada 170 Kraków-Krowodrza. Dbają o pełną obsługę samochodu. Oferują usługi z zakresu szeroko pojętej mechaniki, regenerują skrzynie biegów, naprawiają i serwisują klimatyzację. Zajmują się też serwisem opon, geometrią kół i naprawami blacharskimi.

Jak wybrać zaufany i profesjonalny warsztat samochodowy?

Czym kierować się podczas wyboru warsztatu samochodowego? Przede wszystkim warto wybrać się na miejsce i zobaczyć, jak wygląda. Jeśli jest w warsztacie jest porządek, to znaczy, że pracownicy traktują swoją pracę poważnie. Istotne jest też to, czy podczas oddawania samochodu sporządzany jest protokół zdania auta. Ważne, by przedstawiono dokładny zakres naprawy i jej przewidywany koszt. Mechanik powinien nałożyć folię na fotele i kierownicę, aby uchronić wnętrze samochodu przed zabrudzeniem.