Czym wyróżniają się wycieczki na Cypr?

mohamed-ajufaan-dwIHrac2sEA-unsplash

Wakacje na Cyprzeodznaczają się starożytnymi wioskami, średniowiecznymi zamkami i kościołami, winem i oliwkami. Przezroczysta turkusowa woda morza okrążającego liczną ilość unikatowych plaż z widokami na malownicze góry zachęca do kąpieli każdego. Wycieczki na Cypr z reguły są pełne wrażeń i rozmaitości!

Co zobaczyć?

W związku z geograficznym umieszczeniem wyspy, inne kraje każdorazowo walczyły o jej zawojowanie. Z bogatej i niemal tragicznej historii słynie, że Cypr to prawdziwa świątynia porywających zabytków. Jakie są najlepsze miejsca do zwiedzania na Cyprze? Pojedzznami.pl zaleca:

  • Pafos – chronione UNESCO „wybrzeże Afrodyty”.
  • Nikozja – stolica Republiki Cypr z mnóstwem pomników historii.
  • Larnaka – uroczy starożytni port z zadziwiająca przyroda i 300 pełnych słońca dni w roku zachęcają na wyjazd na Cypr.
  • Limassol – najbardziej lubiana turystami okolica.
  • Ayia Napa – kurort znany z rozmaitych resortów i dynamicznego życia nocnego.
  • Kyrenia – otoczony górami zakątek na północy wyspy z krystalicznie czystym morzem.

Cypr to wyśmienite tworzenie natury.Jakie są najlepsze plaże na Cyprze?

Wśród bezgranicznych wybrzeż wsławiają się widniejąca na każdej pocztówce Plaża Afrodyty, malownicze Fig Tree Bay i Nissi Beach, zaciszne Konnos Bay i Governor’s Beach, kolorowe Kourion i Coral Bay oraz Blue Lagoon z niesamowite czystym morzem.

Zazwyczaj klienci są ciekawe czy wypoczynek na Cyprze jest drogi. Przykładowo, w wysoki sezon za dwuosobowy pokój w resortach 3⭐️ ceny startują od 80 EUR, a w hotelach 5⭐️ – od 200 EUR. Dokładniej zapoznać się z ofertami można na personalnej stronie biura ‘Pojedź z nami’. W niski sezon można wydać na zakwaterowanie połowę mniej.

Transport

Warto znać jakie są najlepsze sposoby transportu na Cyprze. Główną jednostką lokomocji jest samochód, wynajem którego kosztuje od 20 EUR. Z transportu publicznego dostępne tylko autobusy, które dojeżdżają wszędzie, a koszt jednego przejazdu – 1,5 EUR. Można wypożyczyć rower za 8 EUR za dobę.

Dodatkowa informacja

  1. Jakie są godziny otwarcia sklepów i restauracji na Cyprze? Znane sieci Carrefour, METRO, Olympic i Lidl zasadniczo są otwarte w przedziale 7:00 – 21:00, a w niedzielę – od 11:00 do co najmniej 14:00. Lokalne sklepiki pracują w dowolnym trybie. Z kolei restauracje czekają na gości od 7:00 do później nocy.
  2. Czy na Cyprze mówi się po angielsku? Od dawna w obszarach cypryjskich głównie obowiązują dwa języki, a dokładniej – turecki i grecki. Ale obywatele wyspy doskonale znają język angielski, a na kurortach w miejscowościach wypoczynkowych nawet posługują w językach niemieckim i rosyjskim.
  1. Czy wycieczki na Cypr są bezpieczne?Chyba ilość corocznie wpadających do Republiki Cypr podróżników (około 3 mln) bezwątpliwie świadczy o bezpieczeństwie przebywania. Jedynie, jak i w każdym zatłoczonym turystami mieście, warto uważać na swoje rzeczy, bo kradzieże istnieją wszędzie.
  2. Czy warto wykupić wycieczkę z przewodnikiem na Cyprze? – Nie jest to koniecznie.