Co łatwiej sprzedać w Krakowie – mieszkanie czy biurowiec?

pobrane (1)

Rynek nieruchomości w Krakowie jest bardzo rozbudowany, podzielony na wiele mniejszych sektorów. Jednak w każdej z branż rozwija się doskonale, a osoby zajmujące się nieruchomościami mają pełne ręce roboty. Zainteresowanie nowymi inwestycjami jest bowiem nieustająco na wysokim poziomie.

W Krakowie doskonale rozwija się przede wszystkim budownictwo mieszkaniowe. Firmy deweloperskie realizują swoje inwestycje w różnych dzielnicach miasta, zarówno w centrum, jak i na peryferiach Krakowa. Dzięki temu kupujący mogą wybierać spośród różnie zlokalizowanych inwestycji i znaleźć takie mieszkanie, które z pewnością spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania. Choć mieszkań powstaje naprawdę sporo, deweloperzy nie mają żadnego problemu z ich zbytem. Wszystkie realizowane mieszkania sprzedawane są na bieżąco, a umowy podpisywane na długo przed tym, zanim konkretne budynki czy całe osiedla powstaną. Klienci są gotowi zapłacić i poczekać, ale za to mieć pewność, że ich wymarzone mieszkanie będzie dokładnie takie, jak chcą. Nawet wysoki standard, a co za tym idzie, bardzo wysokie ceny za metr kwadratowy nie odstraszają kupujących.

Biurowiec trudniej sprzedać niż mieszkanie

Nieco trudniej jest ze sprzedażą budynków niemieszkalnych, w szczególności biurowców. Ta dziedzina budownictwa również prężnie się rozwija, wychodząc naprzeciw potrzebom firm, które potrzebują efektownych i reprezentacyjnych siedzib, które będą podnosiły prestiż marki. Biurowce zwykle są bardzo rozbudowane, efektownie zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jednak niewiele jest firm, które potrzebują aż tak dużych powierzchni, aby być chętnymi do zakupu całego biurowca. W przypadku wnętrz biurowych i biznesowych firmy najchętniej decydują się na wynajem, gdyż jest to dla nich o wiele bardziej opłacalne. Jedynie naprawdę duże przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na zakup całego biurowca. Trzeba bowiem pamiętać, że poza zakupem niezbędne jest później utrzymanie wielkiego budynku. A koszty mogą być ogromne.

Mieszkania skupowane za dobrą gotówkę

Na rynku nieruchomości w ostatnim czasie można zaobserwować jeszcze jedno ciekawe zjawisko, a mianowicie rozwój firm, które zajmują się skupem nieruchomości. Oferują one profesjonalną obsługę, załatwianie wszystkich formalności oraz bardzo dobre ceny proponowane na podstawie rzetelnie przygotowanej wyceny. Skup nieruchomości Warszawa to propozycja dla osób, które chcą zmienić miejsce zamieszkania na przykład na Kraków i chcą jak najszybciej sprzedać nieruchomości, które posiadają w stolicy. Skup nieruchomości jest realizowany szybko, profesjonalnie oraz z dbałością o dopełnienie wszystkich formalności i podpisanie wszystkich dokumentów. Osoba sprzedająca może mieć pewność, że cały proces odbywa się w pełni legalnie, a pieniądze ze sprzedaży nieruchomości trafią na konto bardzo szybko. Firmy skupujące nieruchomości dysponują bowiem wieloma wolnymi środkami i są w stanie błyskawicznie realizować wszystkie swoje płatności.