Zwiedzamy Kraków: dlaczego lepiej wynajętym samochodem niż komunikacją miejską i co warto zobaczyć?

discover-cracow-tours

Co takiego w Krakowie? Kraków to piękne, zabytkowe miasto, które można zwiedzać tygodniami i wciąż nie odwiedzić nawet połowy ciekawych miejsc, jakie ma ono do zaoferowania. Bez wątpienia numerem jeden jest Rynek Główny, który stanowi swoiste drzwi na resztę najważniejszych atrakcji byłej stolicy. Większość rodzimych turystów, lubujących się w polskiej kulturze zapewne zwiedziło już większość najbardziej znanych obiektów. Mowa tu, rzecz jasna, o Sukiennicach, które, tak samo jak w ubiegłych wiekach, stanowią skupisko straganów, a zarazem najlepsze miejsce do nabycia pamiątek.

Nie można przeoczyć też jednego z najsławniejszych kościołów w kraju, Kościół Mariacki oraz znajdujący się w nim ołtarz Wita Stwosza, prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sztuki. Kraków jednak najbardziej słynie z Wawelu, jednym z największych skupisk pięknej architektury w Polsce, gdzie całe wzgórze jest wypełnione budowlami o wartości nie tylko estetycznej, ale również historycznej.

Wady komunikacji miejskiej.

Biorąc pod uwagę bogactwo oferowane przez Kraków, należy się spodziewać sporych tłumów przy każdym z głównych zabytków. Te miejsca warto jest odwiedzić tak czy inaczej, nawet w przypadku, gdy zrobiło się to już w przeszłości, bowiem dzięki częstym renowacjom, każda taka wycieczka wnosi coś nowego. Duże miasta mają jednak to do siebie, że z uwagi na potencjalną kradzież czy stłuczkę, mało kto decyduje się na dojazd własnym samochodem.

busy z Anglii do PolskiNajwiększą popularnością cieszy się komunikacja miejska, ale czy słusznie? Komu uśmiecha się wielogodzinna podróż z opóźnieniami, w jednym przedziale z wieloma spoconymi turystami, którzy wpadli na podobny pomysł? Brak wygody jest uciążliwy, ale większy problem leży w fakcie, że nasza swoboda jest znacznie ograniczona. Korzystając z publicznych środków transportu jest się skazanym na te przystanki, które są z góry podyktowane, w wyniku czego mamy duże szanse ominąć te mniej znane, lecz również fascynujące miejsca, warte odwiedzenia.

Złoty środek.

W tym wypadku jednak istnieje złoty środek, sposób, aby nie ryzykować swojego samochodu, a jednocześnie cieszyć się swobodą i wygodą, którą mógłby zaoferować. Z pomocą nadchodzi wypożyczalnia samochodów Kraków, posiadając wypożyczone auto bez problemu uda nam się dotrzeć do tych mniej obleganych zabytków.

Dużym problem wciąż mogą być korki, jednak doświadczony kierowca nie powinien mieć większych problemów z odnalezieniem się wśród labiryntu skrótów i pobocznych ścieżek. Teatr Stary czy Sanktuarium w Łagiewnikach nie są być może tak rozsławione jak Wawel i Sukiennice, ale nie odstają od nich pod żadnym względem, a wypożyczony samochód jest idealnym środkiem transportu, gdy trzeba tam dotrzeć.

Nie warto jest poddawać się nieracjonalnym uprzedzeniom tylko dlatego, że usłyszało się kiedyś o rzekomej wadliwości samochodów z wypożyczalni, żadna popularna firma nie mogłaby sobie przecież pozwolić na narażenie swoich klientów. Cena też nie powinna być problemem, z całą pewnością nie będzie znacznie przekraczać kosztów, które można ponieść wykupując bilety na tramwaje, autobusy czy pociągi.