Co zrobić, aby hortensja rosła jak najpiękniej?

hydrangea-1518517_960_720

Jest taki kwiat ogrody, który nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale jest naprawdę odporny i wytrzymały – to hortensja bukietowa sadzonki z https://www.ogrodowymlyn.pl/35-hortensja-bukietowa-sadzonki jeśli chcesz wiedzieć więcej o tych pięknych roślinach – czytaj dalej.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji hortensji

Podlewaj głęboko 3 razy w tygodniu, aby pobudzić wzrost korzeni. Hortensje wielolistne i gładkie pory więcej wody, ale także różnorodne poziomu wilgoci. Użyj namaczającego węża, aby głęboko podlać kwiaty i liście wilgocią. Podlewanie rano, aby hortensja nie więdła podczas upałów. Dodaj ściółkę pod hortensje, aby gleba była wilgotna i chłodna. Organiczna ściółka rozkłada się z czasem, dodając składniki odżywcze i poprawiając teksturę gleby. Zastosuj nawóz na hortensje. Każda odmiana ma inne wymagania.

Hortensje to wytrzymałe ulubione kwiaty, które dodają do ogrodu:

  • koloru,
  • tekstury,
  • ożywienia.

Kwiaty są idealne do zrywania i suszenia i są szeroko stosowane w bukietach lub jako własne w wazonie. Gdy kwiaty hortensji starzeją się, ich kolor blaknie, ukazując wspaniałe antyczne odcienie limonki, róży i miedzi, które pięknie prezentują się w wazonach.

Hortensje radzą sobie ze słońcem, ale kwiaty zwykle nie utrzymują się tak długo, a liście mogą brązowieć w miejscach intensywnie gorących. Dlatego preferowane jest miejsce zacienione lub częściowo nasłonecznione.

Hortensje są energiczną, odporną rośliną i szybko się rozwijają. Najlepiej sadzić je wiosną i jesienią, a latem zapewniają wspaniałe widowisko.

Niektóre ulubione odmiany to Climbing, Lacecap, Mopheads, Oak-leafed Hydrangea i Grandiflora.

Podobnie jak budowa domu, dobry fundament jest kluczem do sukcesu w ogrodzie. Im lepsza gleba, tym lepiej będą rosły Twoje hortensje. Hortensje cieszą się dobrze uprawianą, żyzną glebą. Jeśli zaczynasz od istniejącego rabatu ogrodowego, wykop do gleby materię organiczną, taką jak kompost. Następnie możesz dodać warstwę mieszanki kwiatów.

Najlepszy czas na sadzenie to wczesny poranek lub późna pora dnia, aby rośliny nie były od razu wystawiane na działanie gorącego słońca. Zawsze dobrze podlewaj rośliny przed i po posadzeniu.

Wskazówki dotyczące sadzenia na rabatach ogrodowych

-Podlewaj rośliny przed sadzeniem i pozwól im spłynąć.
-Wykop dziurę, mniej więcej dwukrotnie większą niż głębokość i szerokość bryły korzeniowej twojej rośliny.
-Delikatnie poluzuj część korzeniową rośliny i umieść roślinę na środku otworu.
-Delikatnie dociśnij glebę dookoła podstawy rośliny.
-Dobrze podlewaj roślinę i kontynuuj regularne podlewanie.

Dobrze nawodniony, dobrze odżywiony ogród będzie miał większe szanse na powstrzymanie szkodników i chorób roślin. Kiedy Twoje hortensje regularnie rosną, zmiana koloru twoich kwiatów będzie tym bardziej cię zachwycać.

Kolory hortensji mogą się zmieniać wraz z różną żyznością gleby. Kolor kwiatów można łatwo zmienić, dodając różne składniki do gleby, aby uwydatnić czerwone lub różowe kwiaty, albo inne aby pogłębić niebieskie odcienie.

[TB]