3 kroki do znalezienia idealnego fotografa na ślub

Przechwytywanie

W przeciwieństwie do prac innych osób związanych ze światem usług ślubnych (muzyka, kompozycje kwiatowe, ciasto) zdjęcia nie są rzeczami, które można usłyszeć, powąchać, posmakować, a nawet zobaczyć na początku – tak naprawdę nie wiesz, co dostajesz, dopóki nie zobaczysz tego kawałka kadru. Oznacza to, że dokładne badania i selektywność w zakresie umiejętności zawodowych, stylu artystycznego i osobistego zachowania są niezwykle ważne przy wyborze fotografa.

Krok 1: Wybierz styl

Zanim zaczniesz szukać fotografów, musisz najpierw zdecydować, jaki rodzaj stylu fotografowania preferujesz, ponieważ pomoże to określić, jakiego rodzaju fotografa chcesz sfotografować swój ślub. Czas się zainspirować! Poświęć czas na przeglądanie dowolnych zdjęć, które Ci się podobają, od zdjęć dekoracji po kanał Instagram blogerki modowej – wszystkiego, co prezentuje dzisiejsza fotografia ślubna kraków. Gdy będziesz już mieć dobrą kolekcję inspirujących zdjęć, spróbuj zawęzić to, co cię do nich szczególnie przyciąga, i przeanalizuj to, co jest najbardziej autentyczne dla ciebie i twojego partnera. Może to:

  • formalne portrety,
  • klasyczny styl fotografii,
  • fotoreportaż.

Jeśli lubisz ostre i kontrastowe ujęcia, być może fotograf z talentem do dramatyzmu będzie dla Ciebie właściwym wyborem. Pamiętaj, że niekoniecznie musisz ograniczać się w szczególności do jednego stylu, ponieważ wielu fotografów ślubnych może wykonać mieszankę zdjęć portretowych i dokumentalnych, połączenie zdjęć czarno-białych i kolorowych i tak dalej. Ale jeśli kochasz jakiś specjalny styl, skup się na fotografach, którzy się w nim specjalizują.

Krok 2: Odrób lekcje

Rozpocznij wyszukiwanie, czytając recenzje niedawnych nowożeńców i przeglądając lokalne oferty. Uważnie przejrzyj strony internetowe i blogi potencjalnych fotografów, aby przejrzeć zdjęcia z innych ślubów, które zrobili, co da ci wyobrażenie o ich stylu. W jaki sposób uchwycą ważne dla Ciebie chwile, takie jak matka zapinająca suknię córki lub emocjonalne pierwsze spojrzenie? Projekt strony internetowej może również zawierać wskazówki dotyczące osobowości i wrażliwości fotografa. Jeśli to możliwe, sprawdź też ich strony na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Czy opinie klientów są pozytywne? Jak reaguje fotograf? Jak wchodzą w interakcję ze swoimi obserwatorami na Instagramie, czy wydają się przyjaźni i otwarci?

Krok 3: Czas na rozmowy kwalifikacyjne

To nie jest decyzja, którą można podjąć tylko na podstawie wyglądu – musisz osobiście spotkać się z potencjalnymi fotografami. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz na ich stronie – a ich opłaty są w Twoim zasięgu – zadzwoń, aby sprawdzić, czy są dostępni na datę twojego ślubu. Jeśli to możliwe, wyślij wiadomość e-mail wprowadzającą z informacjami o sobie i przyszłym małżonku, wydarzeniu i wizji dnia. Możesz też dołączyć pięć lub więcej ulubionych zdjęć z badań. Jeśli fotograf jest już zarezerwowany na datę, gdzie masz swoją uroczystość, możesz sprawdzić, czy ma współpracownika.