Zlewozmywaki – jak i gdzie je kupować w Krakowie?

how-to-shop-for-your-kitchen-sink-10-awesome-sink-showroom-1024x768

Wyobraź sobie siebie w swojej kuchni. Może robisz obiad, może polujesz na przekąskę o północy, możesz nawet przygotować brunch. Jest szansa, że w pewnym momencie podczas wizyty w swojej użyjesz zlewozmywaka. Zadaj sobie pytanie: czy lubisz go używać? Czy jest zbyt głęboki, czy zbyt płytki? A może pragniesz wygodnego, podwójnego zlewozmywaka?

Czy patrzysz na swój zlew i uśmiechasz się, czy wzdychasz? Niezależnie od tego, czy remontujesz kuchnię, czy potrzebujesz nowego zlewu, dzisiaj w Krakowie dostępnych jest wiele opcji. Naszym celem w tym przewodniku jest pomoc Ci w znalezieniu idealnego zlewu – takiego, z którego ty i twoja rodzina możecie korzystać, a czasami patrzeć z podziwem.

Główne problemy przy zakupie nowego zlewu to typ instalacji, rozmiar i konfiguracja zlewu oraz materiał, z którego się składa. Nasz przewodnik dla kupujących zawiera przegląd tych opcji, zanim jednak przejdziemy do tego tematu, spójrzmy gdzie w Krakowie można dostać najlepsze zlewozmywaki.

• Armadeo, wyposażenie łazienek, ul. Lucjana Rydla 57, 30-001 Kraków
• Leroy Merlin, ul. Kamieńskiego 11, 30-644 Kraków
• Ikea, ul. Josepha Conrada 66, 31-357 Kraków
• MAX-FLIZ Salony wyposażenia wnętrz, ul. Jasnogórska 4, 31-358 Kraków

Czego szukać w tych krakowskich sklepach?

Zlewozmywaki wpuszczane – są najprostsze w instalacji, co potencjalnie pozwala zaoszczędzić na kosztach instalacji. To dlatego, że wszystko, co naprawdę potrzebne, to odpowiednio dobrane wycięcie w blacie i szczeliwo. Te zlewy mają krawędź, która spoczywa na powierzchni blatu, podtrzymując ciężar zlewu. W zależności od materiału i konstrukcji, krawędź może być podniesiona tylko o kilka milimetrów od blatu. Woda i brud mogą zostać uwięzione między krawędzią a blatem (lub wokół niego), co jest dla niektórych poważną wadą. Jednak przy prawidłowej instalacji i regularnym czyszczeniu nie powinno to stanowić większego problemu. W wyżej wymienionych salonach w Krakowie można spotkać sporo tego rodzaju zlewozmywaków.

Zlewozmywaki podtynkowe – montuje się pod ladą za pomocą wsporników lub kleju. Ponieważ ciężar zlewozmywaka (i wszystko, co się w nim znajduje) będzie wisiał od spodu blatu, ważne jest prawidłowe mocowanie. Zdecydowanie zaleca się profesjonalną instalację zlewów podtynkowych w celu zapewnienia odpowiedniego wsparcia. Zlewozmywaki tego typu mogą być droższe niż ich wpuszczane odpowiedniki, a z racji profesjonalnej instalacji mogą spowodować wyższy koszt końcowy.

Rozmiar i konfiguracja

Przeglądając ofertę krakowskich sklepów zauważysz, że zlewozmywaki kuchenne mają dziś wiele różnych kształtów i rozmiarów, z różnymi funkcjami i akcesoriami. Czy masz zmywarkę? Jak często (jeśli w ogóle) używasz dużych garnków i patelni? Realistyczna ocena tego, co będziesz robić ze zlewem, pomoże ci najlepiej określić rozmiar, konfigurację i materia tego, o co będziesz pytał sprzedawców.

Jedną z najbardziej oczywistych opcji, o jakiej musisz zdecydować, jest liczba i rozmiar komór w zlewie. Tutaj ważne jest, aby przemyśleć swoje nawyki zmywania i rodzaje rzeczy, które będziesz myć. Choć w ostatecznym rozrachunku sprowadza się to do osobistych preferencji, wielu, którzy ręcznie myją naczynia, musi patrzeć na to, by ta czynność była możliwa do najbardziej wygodnej realizacji.