Zaproś Anię z Zielonego Wzgórza do domu, na święta!

pexels-andrea-piacquadio-3769016

Lata mijają, a wciąż wiele się mówi na temat Lucy Maud Montgomery – autorki serii Ania z Zielonego Wzgórza, którą niezliczone dzieci (i dorośli) czytają nadal i długo po jej śmierci.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tymi historiami, jest to seria opublikowana po raz pierwszy w 1908 roku, opowiadająca o fikcyjnym życiu sieroty o imieniu Anne Shirley, która zamieszkuje ze starszą, niezamężną kobietą (Marilla) i jej starszym, niezamężnym bratem (Matthew). na małej farmie na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie.

Seria „Ania z zielonego wzgórza” – prawdziwa magia!

Książki i filmy są nostalgiczne, to opowieści o niewinności i podnoszących na duchu przygodach z dzieciństwa, idealne do rozwijania umiejętności czytania i kreatywności u młodych dziewcząt. Uważa się je za podnoszące na duchu materiały do nauczania w domu, uczące takich cnót, jak przebaczenie, pokora, radość, wdzięczność i cierpliwość. Sprzedają je księgarnie chrześcijańskie. Filmy polecane są na wielu portalach o takim profilu.

Czy wiesz, że „Ania z Zielonego Wzgórza” wyemitowana została po raz pierwszy 1 i 2 grudnia 1985 roku, w samym środku sezonu zimowego? Zadebiutowała wśród radosnej oferty bożonarodzeniowej, która zawsze towarzyszy każdemu świątecznemu okresowi, i choć może nie jest typowo o tematyce bożonarodzeniowej, z pewnością wyróżnia się. Możesz się o tym przekonać już teraz i to bez czytania książki, zaglądając na stronę: https://zalukaj-ekino.pl/filmy/ania-z-zielonego-wzgorza/ .

Dlaczego „Ania z Zielonego Wzgórza” jest idealnym filmem świątecznym?

Święta Bożego Narodzenia to czas, który można spędzić z tymi, których kochasz, dzielić się życzliwością i choć przez chwilę rozkoszować się atmosferą tego okresu; to romantyczne, nostalgiczne, tęskne uczucie i miłe wspomnienia minionych dni, kiedy wszystko wydawało się magiczne. Ania z Zielonego Wzgórza to film pełen tych cech, nic więc dziwnego, że może zapaść w pamięć jako film bożonarodzeniowy. Jest to film idealny do obejrzenia z rodziną po świątecznym posiłku lub w spokojny grudniowy wieczór.

Wspólne popołudnie przy tym filmie podbija poczucie wspólnoty, nostalgiczną i magiczną atmosferę, a co najważniejsze, oglądając Anię z Zielonego Wzgórza, wychodzisz z tego doświadczenia w dobrym nastroju. Twoje emocje zostały pobudzone, ale twoje serce jest uszczęśliwione, gdy widzisz Anne triumfującą od bezdomnej osóbki do pełnej pewności siebie młodej kobiety. Podobnie jak bohaterowie wielu filmów o tematyce bożonarodzeniowej, Ania szukała poczucia domu i przynależności i znalazła je na Zielonym Wzgórzu z Mateuszem i Marylą.

W okresie świątecznym poświęć trochę czasu, aby usiąść z bliskimi i podzielić się doświadczeniami związanymi z przybyciem Anny na Zielone Wzgórze i daj się wciągnąć w tę wyjątkową krainę, pełną uczuć, które uosabiają czas Bożego Narodzenia.

Bycie pozytywnym nie jest łatwe. Prawda jest taka, że nikt nie ma odpowiedzi na pytanie, jak być szczęśliwym, ponieważ to, co czyni nas szczęśliwymi jako jednostki, jest zupełnie inne. Jednak zaufaj Ani z Zielonego Wzgórza, która wskaże Ci odpowiedni kierunek.