Marzysz o zdrowych i sprężystych włosach? Postaw na naturalny i łagodny szampon!

nature-4937972_960_720

Mycie włosów to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji. W końcu wspaniała czupryna jest świeża, sprężysta, z dużym połyskiem i wygląda tak dobrze, jak pozwala Ci się czuć. Możesz założyć, że zwykłe szampony są dobre dla zdrowych włosów, ale warto to przemyśleć. Aby zachować zdrowe włosy, ważne jest, aby używać łagodnego szamponu zamiast jednej silnej substancji chemicznej, którą często można znaleźć w zwykłych szamponach. Należy pamiętać o różnych składnikach używanych w szamponach i o tym, dlaczego szampony naturalne to najlepsza opcja. Jaka jest więc różnica między takimi szamponami a zwykłymi szamponami? Dowiedzmy się!

Zwykłe szampony najczęściej zawierają wiele szkodliwych składników, które pozostają niezauważone. Te składniki mogą również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Oto lista najczęściej spotykanych składników, które są dla Ciebie szkodliwe.

SLES – siarczany

Siarczany pomagają usunąć sebum ze skóry głowy. Chociaż pomaga to skutecznie usunąć nagromadzenie się na skórze głowy, ten środek czyszczący jest tak silny, że niszczy pasma włosów, powodując ich łamliwość i puszenie. Mogą również okazać się drażniące dla wrażliwej skóry głowy.

Parabeny

Parabeny zapobiegają rozwojowi bakterii w kosmetykach i szamponach. Uważa się, że ten środek konserwujący naśladuje hormon estrogen i jest powiązany z promowaniem wzrostu komórek raka piersi.

Sól (Chlorek Sodu)

Inaczej wymieniony jako chlorek sodu na opakowaniu, zasadniczo utrzymuje gęstą konsystencję szamponów. Ten składnik może podrażniać wrażliwą skórę głowy, a także przyczyniać się do wypadania włosów.

Formaldehyd

Jest znanym czynnikiem rakotwórczym i zostało udowodnione, że wchłania się przez skórę podczas testów na zwierzętach.

Zapachy syntetyczne

Zapachy służą do ukrywania zapachu chemikaliów. Niektóre substancje chemiczne zawarte w syntetycznie pachnących szamponach mogą powodować raka, astmę lub prowadzić do wypadania włosów.

Przeczytaj wcześniej listę składników, aby uniknąć kupowania takich szamponów!

Co to jest łagodny szampon naturalny?

Łagodny szampon nie zawiera agresywnych chemikaliów i jest bardzo delikatny dla skóry głowy i włosów. Zawiera substancje kondycjonujące, których nie ma w zwykłych szamponach, co czyni tę alternatywę dobrym wyborem. Szampony te zawierają również naturalne składniki, które dostarczają niezbędnych składników odżywczych, które wspierają zdrowie włosów. Nie podrażniają skóry głowy ani nie powodują wypadania włosów. Wybierz łagodny szampon zgodnie z obawami dotyczącymi włosów.

Naturalny szampon: co zawiera?

Taki szampon powinien odżywiać i kondycjonować włosy, a jednocześnie skutecznie myć skórę głowy. Ważne jest, aby łagodny szampon zawierał składniki, które szanują równowagę pH skóry głowy, dostarczają składników odżywczych i uspokajają skórę głowy podczas mycia włosów. Naturalne składniki oferują te i wiele innych korzyści, dlatego wzmacniają działanie łagodnego szamponu.