Zatrudniasz pracowników? Bądź dobrym przełożonym

linkedin-sales-navigator-G_xz2zH-Z34-unsplash

Prowadzisz własną firmę i regularnie zatrudniasz nowych pracowników? Postaraj się być dobrym szefem, by twój zespół był skuteczny.

Prowadzenie własnej firmy to spora satysfakcja, większa niezależność i zarobki. Niestety wraz z obowiązkami wzrasta też odpowiedzialność. Rozwijając biznes, musisz też liczyć się z tym, że wkrótce będziesz potrzebował pracowników. Nie wiesz jak znaleźć godne zaufania osoby? Zamieść ogłoszenie na Pracuj.pl, aby móc przeprowadzić szybką i skuteczną rekrutację. Masz już kandydatów na wszystkie wolne stanowiska w twojej firmie? Pora zastanowić się, czy będziesz dobrym szefem.

Dlaczego warto traktować podwładnych z szacunkiem

Bardzo często od tego, jak traktujemy pracowników, zależy sukces firmy. Niestety wciąż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Nadal zdarzają się przełożeni, patrzący na zatrudnione przez siebie osoby, jak na maszyny, które muszą wykonywać swoje zadania szybko i dobrze bez względu na sytuację, złe samopoczucie, czy niesprzyjające okoliczności. Takie zachowanie często prowadzi do tego, że pracownicy zaczynają wykonywać swoją pracę niestarannie, stawiając na szybkość i ilość, zamiast skupić się na jakości.

Jak sprawić, by pracownicy cię szanowali

Wystarczy odrobina starania z twojej strony, by zyskać ekipę pracowników, którzy wkładają w wykonywane przez siebie zadania całą energię i serce. Chcąc być lubianym przez podwładnych szefem, unikaj podnoszenia głosu podczas rozmowy, nie obciążaj ekipy nadmiarem zadań, nie odmawiaj, gdy ktoś w awaryjnej sytuacji poprosi cię o wcześniejsze wyjście lub niespodziewany urlop. Zbuduj sobie zgrany zespół oddanych ci pracowników, a twoja firma osiągnie jeszcze większy sukces.