Zastosowania podnośników – gdzie można je wykorzystać?

lift-3437831_1280

Podnośniki opisują grupę maszyn podnoszonych, która obejmuje podnośniki powietrzne, podnoszone platformy robocze i ruchome podnoszone platformy robocze. Mogą być również określane jako podnośniki koszowe, zwyżki lub podnośniki nożycowe. Ogólnie rzecz biorąc, podnośniki koszowe są wykorzystywane do różnych celów konserwacyjnych i budowlanych i obsługiwane przez szeroką gamę profesjonalistów.

Bez względu na to, jak i gdzie używany jest podnośnik Lacross, wszyscy operatorzy są zobowiązani do ukończenia certyfikacji podnośników. Szkolenie to gwarantuje, że wszyscy pracownicy są kompetentni w prawidłowej obsłudze wszystkich typów maszyn i są przygotowani do zapobiegania wypadkom z udziałem podnośników w następujących sytuacjach i branżach.

W tym artykule przyjrzymy się kilku rzeczywistym zastosowaniom dla podnośników. Niektóre prace mogą być znajome, podczas gdy inne nie są tak oczywiste. Jedno jest pewne. Jeśli do pracy na powierzchni potrzebni są pracownicy i materiały, podnośnik jest zwykle najlepszym rozwiązaniem, aby wykonać pracę!

Ale zanim wzbijesz się w powietrze, potrzebujesz dobrze ugruntowanej (i wszechstronnej) wiedzy na temat obsługi podnośników powietrznych, podnośników nożycowych i innych.

Zastosowania podnośników koszowych

Ostatecznie podnośniki mają kluczowe znaczenie w niezliczonych branżach. Oto kilka popularnych zastosowań.

Budowa i konserwacja budynków

Typy podnośników koszowych zwykle stosowanych w budownictwie to podnośniki powietrzne, podnośniki przegubowe i podnośniki teleskopowe. Podnośniki są stworzone do osiągania poziomów, na których inne typy maszyn nie są w stanie. Teleskopowe podnośniki powietrzne są zaprojektowane z myślą o ich maksymalnym zasięgu, a przegubowe podnośniki wysięgnikowe są pomocnymi zasobami na placach budowy i konserwacji budynków, które mają konstrukcje w trudno dostępnych miejscach. Przegubowe podnośniki wysięgnika mają przegubowe ramiona wysięgnika, które mogą sięgać w górę i wokół konstrukcji, aby uzyskać dostęp do takich elementów, jak urządzenia grzewcze i chłodzące, kanały, rurociągi i inne.

Od instalowania i naprawy kanałów, dostępu do wysokiego okablowania lub instalowania elementów konstrukcyjnych na wysokości, przegubowe i teleskopowe podnośniki wysięgnikowe są maszynami do tego zadania. Tego typu podnośniki napowietrzne mogą pracować na równym i nierównym terenie, dzięki czemu nadają się do nierównego terenu naturalnego i półwykończonych placów budowy.

Podczas pracy na budowach bardzo ważne jest, aby operatorzy byli dobrze wyszkoleni i certyfikowani. Porażenie prądem przez linie energetyczne i uderzenie przez inne konstrukcje napowietrzne to jedne z głównych przyczyn wypadków z podnośnikami, w tym śmiertelnych upadków.

Inspekcje bezpieczeństwa

Pomyśl o dużym samolocie lub moście. Jak ludzie dostają się tam, aby przeprowadzać regularne inspekcje bezpieczeństwa? Podnośniki to najlepszy sposób na transport inżynierów, inspektorów i innych pracowników bezpieczeństwa tam, gdzie muszą być. Tak, nawet BHP używa podnośników koszowych podczas regularnych kontroli w magazynach, zakładach produkcyjnych i innych miejscach w całym kraju.