Gdzie zaparkować w Krakowie? Najlepiej w sercu miasta!

gdzie zaparkować w Krakowie

Dla osób, które do Krakowa wybierają się samochodem, kwestia miejsca do parkowania jest kluczowa w planowaniu trasy. Nie ważne, czy jesteśmy turystami zamierzającymi odwiedzić Zamek na Wawelu, czy podróżujemy do dawnej stolicy Polski w sprawach zawodowych. Poruszanie się autem po mieście łączy się z pewnymi niedogodnościami ze względu na coraz powszechniejsze strefy z zakazem parkowania. Setki kierowców mierzy się z problemem, gdzie zaparkować w Krakowie. Nie oznacza to, że koniecznie musimy się przesiadać na pociąg czy autobus. Jeśli cel naszej wycieczki znajduje się w sercu miasta, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z parkingu podziemnego Wawel.

Gdzie zaparkować w Krakowie, by wszędzie było blisko?

Parking położony jest przy Placu na Groblach 24. To zaledwie sześć minut drugi piechotą na Wawel. Miejsce to szczególnie przypadnie do gustu turystom. Zostawiając samochód na podziemnym, całodobowym parkingu, można swobodnie udać się na wielogodzinną wycieczkę po mieście i nie martwić się o pojazd. Rejon ten jest idealnym miejscem wypadowym nie tylko na Wzgórze Wawelskie. Nieopodal znajduje się Rynek Główny z Kościołem Mariackim, zielone Planty czy słynna Brama Floriańska oraz Barbakan. Na teren parkingu wjedziemy od ul. Powiśle. Jeśli wybieramy się wieczorem do Teatru Słowackiego i martwimy się, gdzie zaparkować w Krakowie blisko centrum, parking Wawel będzie najlepszą lokalizacją. Od teatru dzieli go 20 minut piechotą, za to przez urokliwe zakątki zabytkowego Krakowa.

Podpowiadamy, gdzie zaparkować w Krakowie

Parking podziemny Wawej jest czynny całą dobę, od poniedziałku do piątku. Jeśli jesteśmy zmuszeni na dłużej zostawić nasz samochód w jednym miejscu i nie wiemy, gdzie zaparkować w Krakowie, warto zdecydować się na lokalizację przy Placu na Groblach 24. To gwarancja nie tylko wygody, ale i bezpieczeństwa. Parking wyposażony jest w system kamer monitorujących, a także interkomy usprawniające komunikację. Przestrzeń parkingowa jest nieustannie nadzorowana przez pracowników stacjonujących w odpowiednim budynku znajdującym się bezpośrednio na terenie parkingu. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż pozostawianie samochodu na mieście, gdzie ryzyko jego uszkodzenia czy kradzieży jest znacznie większe.

Gdzie zaparkować w Krakowie, jeśli nie pod Wawelem!

Parking podziemny Wawel oferuje cennik dopasowany do potrzeb różnych kierowców. Jeśli zastanawiamy się, gdzie zaparkować w Krakowie, jest to opcja godna rozważenia. Opłatę za parking uiszcza się bardzo prosto. Wystarczy skorzystać z automatycznej kasy. Płatności możemy zrealizować gotówką lub kartą.

Ważne, by przed opuszczeniem parkingu udać się do automatu z pobranym wcześniej biletem. Kiedy już dokonamy potrzebnej płatności, mamy 15 minut na wyjazd z parkingu. Warto skorzystać z szybkiej kasy pay pass, w której możliwa jest wyłącznie płatność kartą zbliżeniową. Jeśli zależy nam na otrzymaniu paragonu, musimy skorzystać z kasy automatycznej. Dokonując transakcji wystarczy wybrać prawidłowy przycisk. Jeśli dokonamy płatności i zapomnimy o wyborze opcji z wystawieniem paragonu, musimy się liczyć z brakiem możliwości jego uzyskania. Istnieje również opcja wystawienia faktury za parkowanie. Można ją dostać w Biurze Obsługi Klienta. Ważne, by pamiętać, że potrzebny jest do tego oryginał paragonu. Jeśli nie mamy czasu na udanie się do Biura Obsługi, można przesłać paragon pocztą wraz z danymi do faktury. Elektroniczna forma faktury również jest możliwa.

Gdzie zaparkować w Krakowie, by nie bać się o wolne miejsce

Na pytanie, gdzie zaparkować w Krakowie, by mieć realną szansę na znalezienie wolnego miejsca, odpowiedź jest prosta. Parkingi podziemne są w tym aspekcie najwygodniejszym rozwiązaniem. Parking Wawel oferuje aż 600 miejsc postojowych, dzięki czemu istnieje zawsze duże prawdopodobieństwo na znalezienie wolnej przestrzeni dla naszego samochodu. Rezerwacja miejsca z góry nie jest możliwa. W razie jakichkolwiek problemów na terenie parkingu znajdują się interkomy, przez które szybko skontaktujemy się z obsługą techniczną. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk znajdujący się w kasie automatycznej oraz na kolumnach wjazdowo-wyjazdowych. Może się to okazać bardzo przydatne, gdy na przykład zagubimy bilecik parkingowy. Interkom pozwala na szybkie skontaktowanie się z pracownikami obsługującymi parking. Niestety w takim wypadku czeka na kierowcę dodatkowy koszt w wysokości 10 zł. od zgubionego biletu.

Wiesz, gdzie zaparkować w Krakowie, by zaoszczędzić?

Hasło „gdzie zaparkować w Krakowie” trzeba jeszcze uzupełnić pytaniem „za ile?”. Dla kierowców, którzy chętnie korzystają z atrakcyjnych zniżek, parking Wawel ma przygotowany specjalny cennik abonamentowy. Jeśli regularnie korzystamy z przestrzeni postojowej, najlepiej zdecydować się na jedną z dostępnych opcji w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Do wyboru mamy abonament miesięczny na 24h, komercyjny i nocny. Dostępna jest również wersja tygodniowa. Ponadto kierowcy mogą skorzystać z atrakcyjnych stawek w godzinach porannych. W dni robocze od 8:00 do 12:00 obowiązuje cennik promocyjny.