Dlaczego warto zamieszkać w miejscowości Smolec pod Wrocławiem?

3 omegabuildings

Poszukujesz niedrogiego mieszkania we Wrocławiu lub jego bezpośrednim sąsiedztwie? Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy dlaczego tak wiele osób decyduje się zamieszkać w miejscowości Smolec.

Trzeba przyznać, że nawet mimo coraz trudniejszej sytuacji ekonomicznej budownictwo mieszkaniowe we Wrocławiu kwitnie. Wiele osób nadal poszukuje w stolicy Dolnego Śląska nieruchomości, która mogłaby stać się dla nich nowym domem. W ostatnich latach powstało wiele inwestycji budowlanych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach bezpośrednio sąsiadujących z Wrocławiem. Jedną z nich jest położona na zachód od Wrocławia niewielka miejscowość Smolec. Dlaczego nieruchomości w tym rejonie cieszą się tak dużą popularnością?

Smolec – tutaj warto zamieszkać!

Miejscowość jest zlokalizowana bardzo blisko ścisłego centrum Wrocławia. Korzystając z aplikacji Google Maps możemy zauważyć, że droga samochodem do centrum stolicy Dolnego Śląska to zaledwie ok. 10 km. Kursuje tutaj komunikacja miejska, mieszkańcy bardzo chętnie korzystają także z przejazdów kolejowych. Warto wspomnieć, że dojazd do centrum Wrocławia pociągiem zajmuje niewiele czasu niezależnie od tego, czy na ulicach Wrocławia panują korki czy nie. Dobra komunikacja z Wrocławiem sprawia, że postanawia tutaj zamieszkać wiele osób, które na co dzień pracują lub uczą się we Wrocławiu, ale jednocześnie bardzo sobie cenią zieleń, ciszę i spokój tak charakterystyczne dla mniejszych miejscowości. Osoby poszukujące niedrogiego mieszkania we Wrocławiu chętnie inwestują w Smolcu ze względu na bardzo atrakcyjne mieszkań. Atrakcyjna cena mieszkań Smolec ma zasadnicze znaczenie przede wszystkim dla rodzin, które potrzebują większej przestrzeni mieszkalnej niż typowe 40 czy 50 metrów kwadratowych.

Infrastruktura miejska w Smolcu nieustannie się rozwija. Każdego roku przybywa tutaj mieszkańców, którzy wspólnie podejmują działania na rzecz rozwoju okolic o kolejne elementy publicznej przestrzeni. Jednocześnie nie brakuje tutaj licznych terenów zielonych, ścieżek pieszych oraz rowerowych, a także ciekawych atrakcji turystycznych (np. urocze ruiny Zamku Smolec). W mieście funkcjonują szkoły, liczne sklepy, przedszkola oraz typowe punkty usługowe. Jednocześnie lokalizacja miejscowości pozwala na szybki wjazd na autostradę A4, którą wygodnie i szybko można dostać się za granicę do Niemiec. W otoczeniu Smolca znajduje się także wiele zakładów produkcyjnych oraz przemysłowych, które zatrudniają dziesiątki tysięcy osób. Dla wielu ludzi pracujących właśnie w tym rejonie, mieszkanie w miejscowości Smolec okazuje się doskonałą inwestycją.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Omega Buildings. Jest to niewielka rodzinna firma deweloperska oferująca atrakcyjne mieszkania w dobrych lokalizacjach w miejscowości Smolec pod Wrocławiem. Mieszkania idealne zarówno dla rodzin jak i singli. Firma pomaga także w zorganizowaniu wszelkich formalności związanych finansowania inwestycji.