Zakład pogrzebowy Poznań i 3 etapy pochówku

zakład-pogrzebowy-poznań

Niestety w obliczu tragedii, musimy zmobilizować się do zorganizowania pochówku, a przy tym godnego pożegnania zmarłej osoby.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim akt zgonu i wybór zakładu pogrzebowego, te dwa elementy są konieczne do rozpoczęcia całego procesu pogrzebowego. Zakład pogrzebowy Poznań- Memento Mori pokazuje trzy etapy w organizacji pogrzebu. Zakład pogrzebowy Poznań  – Memento Mori pokazuje trzy etapy w organizacji pogrzebu.

Pierwszym etapem jest stwierdzenie zgonu

Zanim przejdziemy do organizowania pogrzebu, najpierw musimy uzyskać orzeczenie wystawione od lekarza, potwierdzające śmierć danej osoby, czyli otrzymanie karty zgonu. Karta zgonu jest niezbędna do dalszego procesu. Jeżeli śmierć nastąpiła w szpitalu, wystarczy poczekać na lekarza, który stwierdzi zgon. Do osoby, która umarła w domu, należy wezwać lekarza, który przyjdzie i stwierdzi zgon, natomiast jeżeli do zgonu doszło w trakcie akcji ratunkowej po przyjeździe pogotowia. Dokument może wystawić lekarz pogotowia ratunkowego.

Drugi etap – wybór zakładu pogrzebowego

Wybór zakładu pogrzebowego to najistotniejszy moment w całym procesie pochówku. Zakład pogrzebowy nie musi znajdować się w pobliżu, ważne, aby oferował pełen zakres usług. Czy to będą usługi pogrzebowe Poznań, Wrocław, czy Kraków, zakres tych usług jest niezmienny.

Do zakładu pogrzebowego dzwonimy od razu po stwierdzeniu zgonu przez lekarza, ważne jest, aby zwłoki jak najszybciej znalazły się w chłodni. Po skontaktowaniu się z zakładem pogrzebowym i wstępnym omówieniem szczegółów, możemy nie wybrać do Urzędu Stanu Cywilnego z kartą zgonu, po odbiór aktu zgonu

Wizyta w zakładzie pogrzebowym – ostatni etap pochówku.

Po skompletowaniu dokumentów, udajemy się do wybranego przez nas zakładu pogrzebowego. Jest to moment, w którym ustalamy datę pogrzebu, miejsce, rodzaj trumny i obrządku w jakim ma się odbyć pogrzeb.

Memento Mori, zakład pogrzebowy Poznań deklaruje, że bierze na siebie odpowiedzialność za wszystkie kolejne etapy organizacji pogrzebu, od załatwienia formalności i wszystkich niezbędnych dokumentów przez transport zwłok, sprzedaż trumien, rozliczenie zasiłków ZUS i KRUS, po organizację ceremonii pogrzebowej oraz odpowiednio przygotowanego miejsca pochówku.

“Pogrzeby Poznań od kilku lat, żegnają Państwa najbliższych, stale poszerzając dostępne u nas formy udzielanego Wam wsparcia. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i cały czas podnosimy jakość wszystkich proponowanych usług.” – zapewnia zakład pogrzebowy Poznań Memento Mori, którzy swoje usługi świadczą na terenie miasta Poznań i okolic.