Zajęcia na basenie – idealne dla twojego dziecka!

zajecia-plywackie (1)

Umiejętność pływania przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Nauka pływania to doskonały sposób nie tylko na aktywne spędzanie czasu, ale również niezwykle istotny element edukacji dziecka. Im wcześniej rodzice poślą pociechę na zajęcia na basenie, tym prędzej nabierze ono pewności w radzeniu sobie w wodzie.

Zajęcia dla dziecka na basenie – co wybrać?

Przy wyborze zajęć na basenie dla dziecka trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Kluczowe znacznie ma tu bezpieczeństwo pociechy. Zajęcia powinny być dostosowane do wieku dziecka i być prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Na stronie https://www.olimpzaglenarty.pl/zajecia-plywackie-na-basenie/ znajdują się informacje o interesującej ofercie w tym zakresie, która obejmuje 3 różne baseny w Krakowie i okolicach. Za naukę pływania odpowiadają tu świetni instruktorzy, którzy mogą poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i z młodzieżą. Są nastawieni na maksymalny rozwój umiejętności pływania u uczestników w przyjaznej, pozbawionej stresu atmosferze.

basen-dlaczego-warto

Regularne zajęcia na basenie to dla dziecka też sposobność, aby nawiązać nowe znajomości oraz uczyć się współpracy w grupie i zasad zdrowej rywalizacji. Nierzadko rozwijają prawdziwą miłość do pływania i pasję, która staje się sposobem na życie. Dzięki pływaniu dzieci są zdrowsze, pewniejsze siebie i w lepszej formie, a przy tym zrelaksowane. 

Dlaczego dziecko powinno uczyć się pływać?

Pływanie należy do grona sportowych dyscyplin, które dzieci mogą zacząć trenować bardzo wcześnie. Niesie za sobą bardzo niskie ryzyko kontuzji oraz znakomicie wpływa na rozwój dziecka – zarówno fizyczny, jak i intelektualny. Pływanie wzmacnia układ krążenia i mięśnie oraz przyczynia się do powiększenia pojemności życiowej płuc. Ma dobroczynny wpływ na szereg dolegliwości i chorób, np. na astmę oskrzelową czy wady postawy. Ponadto dzięki pływaniu dziecko nabiera pewności siebie i odwagi oraz uczy się samodzielności i dyscypliny. Wypada pamiętać również o tym, że zajęcia na basenie to z punktu widzenia pociechy fantastyczne połączenie nauki z dobrą zabawą. 

Kiedy posłać dziecko na zajęcia na basenie?

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Niemniej najbardziej efektywna jest ona w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ponieważ wówczas milusińscy nie czują jeszcze zbytniego strachu przed wodą. Nierzadko można spotkać się z opiniami, że naukę pływania można śmiało rozpoczynać już w wieku niemowlęcym, o ile oczywiście nie istnieją ku temu żadne medyczne przeciwwskazania.