Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Artykuł 2_800x533

Wielu posiadaczy rowerów przykłada dużą wagę do stosowania odpowiednich zabezpieczeń antykradzieżowych. Zastanawiasz się jakiego typu zapięcie rowerowe będzie dla Ciebie najlepsze? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy najpopularniejsze rodzaje blokad.

Trudno jest przecenić korzyści wynikające z częstego podróżowania rowerem. Szczególnie na terenach miejskich coraz więcej osób korzysta z tego darmowego i jednocześnie zdrowego środka lokomocji. Ale zakup wymarzonego roweru to nie wszystko, niezbędne jest także wyposażenie się w odpowiednie zapięcie rowerowe, które zniechęci potencjalnych złodziei do kradzieży.

Popularne zapięcia rowerowe

Wielu specjalistów od rowerów jest zdania, że zakup zapięcia rowerowego powinien nas kosztować mniej więcej jedną dziesiątą ceny roweru. Skąd takie wyliczenia? Otóż za tego typu radami kryje się prosta zasada – im droższy kupiłeś rower, tym bardziej powinieneś go zabezpieczyć, ponieważ większość złodziei rowerów kalkuluje, jaki rower najbardziej opłaca im się ukraść. Liczy się tutaj nie tylko kwestia trudności w przeprowadzeniu kradzieży, ale także to, ile pieniędzy można dostać za sprzedaż. Jeśli zatem zostawiasz niechroniony rower, który wyróżnia się wyglądem i niemal gołym okiem widać, że kosztował sporo – musisz się liczyć z tym, że przykuje uwagę wielu potencjalnych złodziei. Z drugiej jednak strony, zasada 10% oczywiście nie oznacza, że na zabezpieczenie roweru można wydać tylko tyle. Kwestia ta jest sprawą subiektywną i po prostu zależy od tego jak bardzo osobiście zależy właścicielowi, aby nikt roweru nie ukradł. Chociaż warto tutaj jeszcze wspomnieć, że w praktyce nie ma żadnego zapięcia na tyle skutecznego, by uniemożliwić kradzież, w stosowanych zabezpieczeniach chodzi raczej o to, aby zniechęcić złodziei przed próbami.

Chyba najgorszym, co można zrobić jest zakup najprostszej i najtańszej linki rowerowej. Niestety nie jest to dobre zabezpieczenie anty kradzieżowe. Dlaczego? Otóż taka linka rowerowa jest po prostu stalową cienką linką oblaną tworzywem sztucznym. Jest ona bardzo prosta do przecięcia, wystarczą zwykłe kombinerki lub obcęgi, które złodziej może trzymać w kieszeni lub plecaku. Jeśli szukamy czegoś w miarę taniego, to lepszym rozwiązaniem będzie już łańcuch ze stali szlachetnej. Rzecz jasna im grubsze oczka i lepsza stal, tym łańcuch będzie droższy. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej producenta rowerów Royalbi.pl osoby, które szukają solidnych zabezpieczeń na ogół wybierają U-Locki oraz zapięcia z wbudowanym alarmem uruchamianym na czujnik ruchu.

Specjaliści od zabezpieczeń rowerowych są zgodni, że najlepszą opcją na zniechęcenie złodziei jest wykorzystywanie kilku blokad naraz. Powodują one bowiem, że złodziej musiałby użyć kilku różnych narzędzi. Sforsowanie kilku zapięć wymaga też poświęcenia większej ilości czasu, a jak wiadomo dla każdego złodzieja najważniejsze jest, aby dokonać kradzieży jak najszybciej.

Polecamy:
Jak przewozić psa w samochodzie?