Po zaakceptowaniu oświadczyn: jaka sala weselna?

Przechwytywanie

Nie możesz się doczekać, aby zawiązać węzeł małżeński? Nie obwiniamy cię! Jednak przy całym tym podekscytowaniu z łatwością można przeoczyć drobiazgowe szczegóły dotyczące planu dnia ślubu. Ale czy wiesz, że miejsce ślubu, jedzenie i napoje to około 75 procent całego twojego budżetu? Zasadniczo wybór miejsca, takiego jak sale weselne śląsk bądź małopolska jest najważniejszą decyzją, którą podejmiesz po zaakceptowaniu oświadczyn.

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, wybierając idealne miejsce na powiedzenie „tak”.

Twoje miejsce powinno odzwierciedlać zarówno ciebie, jak i twojego partnera. Zdecyduj, jakie preferencje masz w sercu, tworząc listę przedmiotów, które są ważne dla was obojga. Czy jest miejsce, w którym oboje dorastaliście na wakacjach jako dzieci? Czy kochasz życie w mieście? Czy oboje jesteście zainteresowani hollywoodzkim urokiem starego świata? Czy jesteście weekendowymi wojownikami, którzy chcą zaprosić gości na mini-wakacje? Jeśli chcesz uzyskać konkretny wygląd sali, spróbuj zawęzić niezbywalne przedmioty, takie jak unikalny wystrój, niezapomniana lokalizacja i data.

Wybierając datę, warto być elastycznym.

Trudna rzeczywistość jest taka, że większość z sobót na przyszły rok pewnie jest już zajęta. Ale nie rozpaczaj! Zastanów się nad nieco tańszym piątkiem lub niedzielą, opcją w środku tygodnia, poza sezonem lub wczesnym popołudniem. Śluby w ciągu dnia podkreślą piękno na świeżym powietrzu, jeśli przyjęcie odbywa się na świeżym powietrzu. Zbadaj pory roku, które często tworzą najbardziej pożądaną porę roku dla twojego położenia geograficznego, a następnie zapytaj o dostępność w okresach przejściowych. Pory sezonowe są często ostatnimi do wypełnienia, a twoja elastyczność może czasem podbijać lokalizacje, które Twoim zdaniem były wykluczone – w szczytowych okresach wyprzedaży nie ma żadnych negocjacji.

Zapytaj właściciela lokalu, czy są daty, które muszą wypełnić z powodu krótszych terminów otwarcia lub ostatnich odwołań. Dzięki tym datom możesz zaoszczędzić nawet 10 000 – i czy te pieniądze nie byłyby o wiele lepiej wydane na miesiąc miodowy?

Mów otwarcie o swoim budżecie docelowym.

Mówiąc o pieniądzach, wielu klientów ma błędne przekonanie, że nie należy omawiać budżetu podczas pierwszej wizyty. Ale wybór miejsca ślubu to nie to samo, co zakup samochodu. Jest tak wiele zmiennych, które mogą zmienić twoje wyniki, takie jak:

  • liczba gości,

  • data,

  • menu,

  • wiele innych.

Mów otwarcie, ile chcesz wydać, aby organizator mógł dołożyć wszelkich starań, aby Ci pomóc. Skorzystaj też z pomocy profesjonalnej w planowaniu. W szczytowym momencie podekscytowania potrzebujesz miejsca wydarzenia i firmy cateringowej, która równie chętnie Ci pomoże. Czy jesteś zadowolony z proponowanej fazy planowania i tworzenia szczegółów? Czy zostały określone kluczowe wydarzenia i oczekiwania? Czy musisz wziąć pod uwagę planowanie ślubu? To jeden z najważniejszych dni twojego życia – upewnij się, że ufasz profesjonalizmowi całego zespołu wybranych przez ciebie dostawców. Zrozumienie i ustalenie oczekiwań zapewni ci spokój ducha.