Z Krakowa do Australii, czyli jak znaleźć pracę na drugim końcu świata?

darling-harbour-313216_960_720

Każdego roku wiele krakowskich agencji kontaktuje się z międzynarodowymi kandydatami i studentami, którzy chcą przeprowadzić się do Australii i znaleźć tam pracę. I dlaczego nie mieliby tego zrobić!? To świetne miejsce do życia i pracy, a dzięki stronom takim jak https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-australii/ załatwienie wizy naprawdę nie jest trudne.

Zebraliśmy listę istotnych wskazówek, które powinny pomóc ci w podróży – zarówno jeśli chodzi o życie za granicą, jak i w twojej karierze.

Zbadaj rynek.

Niektóre stanowiska i umiejętności są pożądane w Australii, a inne mniej. Im więcej czytasz, tym bardziej prawdopodobne, że będziesz wiedział więcej o rynku pracy. Jeśli masz wysoki poziom umiejętności, pomyśl o tym i staraj się poprzez odpowiedni research znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Lub, jeśli chcesz gdziekolwiek pracować, możesz mieć mniej konkurencji – ale zarobki mniejsze. Wybór należy do Ciebie.

Zadbaj o swoją wizę.

Oczekuj, że zobaczysz jako jedno z wymagań „prawo do pracy” w australijskich ogłoszeniach o pracę. Pracodawcy będą pomagać w zorganizowaniu wizy, jeśli nie mogą dostać lokalnie danego specjalisty. Ale to wyjątek, a nie reguła. Tylko naprawdę doświadczeni kandydaci w dziedzinie transferu talentów mogą na to liczyć. Wszystkich pozostałych odsyłamy jeszcze raz na wyżej wymienioną stronę.

Mów żargonem i poznaj kulturę.

To konieczność – jeśli chcesz liczyć na dobrą pracę, a nawet karierę – musisz nauczyć się podstaw języka australijskiego, w tym licznych zwrotów.

Dopracuj swoje CV i list motywacyjny.

Zajmij się kluczowymi kwestiami w swoim liście motywacyjnym. Warto również zasugerować kolejne kroki. Twój pracodawca nie koniecznie musi codziennie zajmować się kandydatami międzynarodowymi. Ważne jest, by dzięki tym dokumentom pokazać się mu jako odpowiedzialna osoba.

Wykorzystaj technologię.

Tech-świat staje się w Australii coraz bardziej popularny, na przykład Skype lub inne platformy cyfrowe, ale nie oczekuj od pracodawców i rekrutujących, że będą Cię w tym doszkalać. Sam najlepiej już teraz upewnij się, że masz konto w Skype i Google Hangouts, aby być odpowiednio przygotowanym.

Bądź przygotowany na krok w tył.

Zaakceptuj, że musisz zrobić krok w australijskim doświadczeniu. Możesz nawet potrzebować pracy w formie wolontariatu… Zrozum, jak się ubiegać. Rozejrzyj się, starając się o pracę. To łatwe! Australia to największy rynek pracy i możesz być pewien, że jeśli stworzysz swój profil na odpowiednich portalach, gdzie można znaleźć ciekawe oferty pracy – masz dużo większe szanse na to, że takową znajdziesz. Dzięki profilowi na stronach pośredniczących w zatrudnieniu możesz ubiegać się o pracę szybciej i nie przegapić okazji, która gdzieś tam na Ciebie może czekać.

Na koniec jeszcze raz przypominamy: zanim zaczniesz szukać pracy w Australii, ważne jest, aby mieć odpowiednią wizę, która pozwoli ci pracować. Nie wszystkie wizy automatycznie dadzą Ci prawo do pracy w Australii, a niektóre mogą mieć związane z tym warunki. Dowiedz się o nich więcej!