Wysokość świadczeń w wypadkach samochodowych – od czego zależy ona w Krakowie?

car-accident-1995852_640

Osoby, które są poszkodowane w wypadkach samochodowych lub mają uszkodzone auta, doskonale wiedzą, jak trudno jest uzyskać odszkodowanie powypadkowe od firmy ubezpieczeniowej. Walka z ubezpieczycielem bywa mocno czasochłonna, dlatego też warto dobrze się do niej przygotować od samego początku.

Wypadku w Krakowie zdarzają się na porządku dziennym. W dużym mieście pełnym samochodów nietrudno o stłuczkę, kolizję czy nawet poważne zdarzenie drogowe. Czasem szkody dotyczą wyłącznie pojazdów i wiążą się z koniecznością przeprowadzenia wielu napraw. Innym razem poszkodowane są osoby – albo pasażerowie samochodów uczestniczących w zdarzeniu, albo piesi. W tej drugiej sytuacji bywa, że są to bardzo poważne obrażenia, wiążące się z pobytem w szpitalu, długim leczeniem czy rehabilitacją. Bez względu jednak na to, jak poważne było zdarzenie, pamiętajmy, że mamy prawo do odszkodowania albo z OC sprawcy wypadku czy kolizji, albo z różnych naszych prywatnych pakietów ubezpieczeniowych. Wysokość odszkodowania może być różna, zwykle jest uzależniona przede wszystkim od poziomu szkody.

Im większe uszkodzenia, tym wyższe świadczenia

https://www.rankingubezpieczennazycie.plW przypadku uszkodzenia samochodu mamy prawo domagać się przede wszystkim rekompensaty za wszystkie poniesione wydatki, które wiążą się z przywróceniem auta do pełnej sprawności. Jeśli natomiast chodzi o uszczerbek na zdrowiu, świadczeń jest o wiele więcej, między innymi zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, a także wszystkich wydatków związanych z powrotem do zdrowia, zadośćuczynienie za straty moralne, a także renta stała lub czasowa dla osób, które utraciły zdolność do wykonywania pracy zawodowej. Możliwości jest wiele, warto więc walczyć o świadczenia, które nam się po prostu nalezą. Dobrze jest również od razu po zdarzeniu zbierać wszystkie dokumenty, które później przydadzą na różnych etapach ubiegania się o odszkodowania. Chociaż czasem wydatki są oczywiste, ubezpieczyciele kwestionują je, jeśli nie mamy na to wystarczających dowodów w postaci najlepiej faktur.

Najpierw ubezpieczyciel, potem sprawa w sądzie

Ubezpieczyciele niezbyt chętnie przyznają wysokie odszkodowania, osoby poszkodowane muszą więc nastawić się czasem na dosyć długotrwałą walkę. Bardzo często kwota odszkodowania, jaką proponuje firma ubezpieczeniowa jest niewspółmiernie niska w porównaniu do poniesionych szkód. Czasem nie wystarczy nawet na naprawę samochodu czy też na podstawowe leczenie i rehabilitację. Jeśli ubezpieczyciel nie chce zwiększyć kwoty świadczenia, pozostaje droga sądowa. Na http://odszkodowanie-powypadkowe.com.pl/ można znaleźć doświadczonych, znających się na odszkodowaniach doradców, którzy są w stanie dobrze doradzić w każdej sprawie, w której ubezpieczyciel nie chce wypłacić świadczenia w odpowiedniej wysokości. Z fachowej pomocy warto też skorzystać wtedy, gdy zapowiada się długa batalia sądowa, a nie mamy na tyle wiedzy i kompetencji, by walczyć z ubezpieczycielem przed sądem na własną rękę.