Wyposażenie biurowe do szkół – gdzie szukać najlepszych ofert?

dom-fou-YRMWVcdyhmI-unsplash

Dobre wyposażenie szkoły kojarzy się przede wszystkim z odpowiednio umeblowanymi klasami, funkcjonalności, ergonomią i bezpieczeństwem. Nie można jednak zapominać, że bardzo ważne są również urządzenia biurowe, z których korzystają nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy administracyjni. Im większa szkoła, tym więcej uwagi należy poświęcić zakupowi sprzętu, który wytrzyma ogromne obciążenie podczas drukowania czy kopiowania.

Nauczyciele, którzy przygotowują się do lekcji, często drukują ogromne ilości zadań, zestawów testów czy innych materiałów do nauki. Zwykle jest to kilka stron pomnożone przez liczbę wszystkich uczniów w klasie czy w klasach. Jeśli tę ilość pomnożymy przez liczbę nauczycieli korzystających ze sprzętu biurowego, okazuje się, że drukarka szkolna czy kopiarka musi wytrzymać obciążenie na poziomie kilkudziesięciu tysięcy stron wydruku miesięcznie. Jest więc oczywiste, że wybór sprzętu nie jest przypadkowy i nie można decydować się na urządzenia, które będą najtańsze i niezbyt sprawne.

Gdzie kupować dobre urządzenia?

Urządzenia biurowe do zaopatrzenia szkoły warto kupować w sprawdzonych i renomowanych firmach, których produkty cieszą się dużą popularnością wśród klientów biznesowych czy instytucjonalnych. Drukarki, które świetnie sprawdzają się w użytku domowym, nie będą bowiem dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy będzie trzeba drukować na nich kilkaset stron każdego dnia. Najlepiej wybierać nowoczesne drukarki laserowe, które charakteryzują się szybkością wydruku, dobrą jakością i sprawnością. Stawiajmy również na urządzenia bezprzewodowe, które można podpiąć do kilku czy kilkunastu komputerów działających w sieci wi-fi. To wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia korzystanie z biurowych urządzeń. Wybierając sprzęt biurowy, stawiajmy na jakość i niezawodność. Mają to być urządzenia, które posłużą przez wiele lat – szukanie oszczędności na siłę raczej nie będzie dobrym pomysłem.

A może tańsze zamienniki?

W firmach i instytucjach, w których codziennie drukuje się setki dokumentów, doskonale widać, jak szybko zużywają się tusze i tonery do drukarek. Koszt ich zakupu może być czasem naprawdę spory. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, ale jednocześnie nie schodzić z jakości wydruku, można zdecydować się na tańsze zamienniki, ale takie, które są dostosowane do konkretnego modelu czy marki urządzenia. Na rynku materiałów biurowych można znaleźć sporo produktów, które spełniają najwyższe standardy, choć nie są oryginałami. Ich dużą zaletą są też niższe ceny – najczęściej kosztują nawet kilkadziesiąt procent mniej w porównaniu do oryginałów. Jeśli zużywamy naprawdę sporo tuszu i tonerów, zakup zamienników pozwala na spore oszczędności, które już będą odczuwalne w budżecie. Bez względu jednak na to, czy interesują nas zamienniki do drukarki Epson, czy do jakiejkolwiek innej drukarki, zwracajmy uwagę na ich jakość i nie szukajmy na siłę jak najniższej ceny. Te najtańsze produkty bywają również najsłabszej jakości, powodują sporo uszkodzeń sprzętu, nie wystarczają na długo. Lepszy więc będzie dobry, sprawdzony zamiennik, nawet, jeśli z nieco wyższej półki. I tak będzie taniej niż w przypadku kupna oryginalnego produktu.