Wyjeżdżamy z Krakowa na weekend – jaki kierunek obrać?

pexels-photo-297642

Zastanawiasz się, jak miło spędzić weekend ze swoją rodziną? A może planujesz weekendowy wyjazd, tylko nie wiesz, w którą stronę ruszyć? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Czy każdy wolny musi wyglądać tak samo? Zakupy, porządki i lekcje z dziećmi. A gdzie czas na odpoczynek? Może warto zebrać wszystkich i wyruszyć w podróż? Polska to piękny kraj, więc nie marnuj wolnego czasu na siedzenie w domu! Zastanawiasz się, gdzie mógłbyś pojechać? Propozycji jest bardzo wiele, ale dziś chcielibyśmy zachęcić Cię do odwiedzenia magicznych Bieszczad, łagodnych i pięknych gór o każdej porze roku. Jesienią mienią się szeroką paletą barw, zimą różnymi odcieniami bieli, a w sezonie wiosenno-letnim zieleni.

Bieszczady – idealne miejsce na weekendowy wyjazd

Bieszczady z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów. Chętnie odwiedzają je mieszkańcy naszego kraju, jak i turyści zagraniczni. Nic dziwnego, przecież Bieszczady słyną ze swojej różnorodności. Przejawia się to nie tylko zmiennością pogody, czy pór roku, ale przede wszystkim szerokim wachlarzem atrakcji tutaj oferowanych. Na nudę tutaj nie da się narzekać, bo naprawdę jest co oglądać i co robić, więc to idealne miejsce zarówno na weekendowy wyjazd, jak i kilkudniowy urlop.

Co dokładnie oferują nam Bieszczady?

Możliwości jest bardzo wiele, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiednio dla siebie. Osoby preferujące aktywny wypoczynek koniecznie powinny udać się na wycieczkę jednym ze wspaniałych bieszczadzkich szlaków. Najwyższym szczytem Bieszczad i zarazem najczęściej wybieranym jest Tarnica. Prowadzą do niego dwa szlaki – czerwony
szlak na tarnicę, który swój początek ma w Ustrzykach Górnych oraz niebieski zaczynający się w Wołosatem. Na szczycie Tarnicy znajduje się stalowy krzyż upamiętniający wizytę Karola Wojtyły w 1953 r. Bieszczady oferują także liczne ścieżki rowerowe, dzięki czemu miłośnicy jednośladów również na nudę nie będą mogli narzekać. Dla osób preferujących bardziej bierny odpoczynek polecamy oczywiście Jezioro Solińskie. Można tutaj do woli zażywać kąpieli słonecznych, popływać kajakami lub po prostu nacieszyć pięknymi widami. Inne możliwości spędzania czasu w trakcie wyjazdu w Bieszczady na weekend to oczywiście zwiedzanie tutejszych „skarbów”. W szczególności zachęcamy do odwiedzenia zabytków, które pozwolą poznać historię Bieszczad, w tym między innymi Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie, Zagrodę Magija, jak również gospodę w Cisnej o nazwie Siekierezada.

Gdzie nocować?

Ze znalezieniem noclegu w Bieszczadach również nie powinno być większego problemu. Ilość dostępnych miejsc noclegowych, nawet w szczycie sezonu, robi wrażenie. Wybierać możemy spośród bogatej oferty domków, schronisk, jak również hoteli. Wystarczy więc się dobrze zastanowić, co zamierzamy robić w Bieszczadach, by móc później znaleźć dla siebie odpowiedni nocleg.

Bez wątpienia weekend w Bieszczadach może być fantastyczną przygodą, szczególnie dla dzieci. Jeśli jeszcze tutaj nie byłeś, koniecznie musisz się o tym przekonać osobiście.