Jak wybrać odpowiednie wkładki ?

wkladki ortopedyczne

Obecnie stosuje się wiele różnych rodzajów urządzeń ortopedycznych:

– ortezy stóp

– ortezy stawu skokowego

– ortezy stawu kolanowego

– ortezy stawu biodrowego

– ortezy kręgosłupa lędźwiowego (dolnej części pleców) lub ortezy stawu krzyżowo-biodrowego

– ortezy kręgosłupa szyjnego (kark) lub ortezy wyrostka zębodołowego

– ortezy stawu barkowego/obojczyka/obojczyka

– staw łokciowy/wyrostek rylcowaty/głowa kości ramiennej;

– nadgarstek i dłońortezy

– ortezy stóp na ostrogi piętowe i zapalenie powięzi podeszwowej

– Buty ortopedyczne lub wkładki ortopedyczne. Wkładki ortopedyczne mogą być wykonane na zamówienie, aby dopasować się do indywidualnej budowy Państwa stopy. Wkładki ortopedyczne pomagają zmniejszyć bóle związane z artretyzmem, zapaleniem kaletki maziowej, płaskostopiem (opadającymi łukami), ostrogami piętowymi, jak również innymi powszechnymi problemami, takimi jak bóle dolnej części pleców i rwa kulszowa. Wkładki ortopedyczne mogą być również przepisywane przez lekarzy osobom ze schorzeniami neurologicznymi, po złamaniach i kobietom w ciąży. Noszenie wkładek ortopedycznych nie ogranicza się do osób dorosłych, często noszą je dzieci, które nie mieszczą się w zwykłym obuwiu i których rodzice chcą, aby nosiły aparaty korekcyjne i zachowały prawidłowy kształt stóp.

Wkładki ortopedyczne występują w różnych rodzajach :

– Wkładki ortopedyczne znane również jako wkładki ortopedyczne

– Buty ortotyczne lub buty ortopedyczne

– Wkładki ortopedyczne (poliuretan utwardzany na zimno). Ortodontyczne wkładki są ortopedycznym wyposażeniem butów i obuwia. Mogą być wykonane ze skóry, nowoczesnych materiałów syntetycznych, tkaniny siatkowej i filcu. Wkładki ortopedyczne mają sztywną skorupę, która jest formowana do kształtu stopy pacjenta na podstawie odlewu gipsowego. Wkładki ortopedyczne do stóp występują w wielu różnych rodzajach:

– Wkładki ortopedyczne (lecznicze i chirurgiczne) Ortopedyczne ortezy stóp występują w 2 rodzajach:

– wkładki ortopedyczne, które są stworzone do codziennego noszenia i zalecane dla osób, które chcą poprawić swoją postawę i prawidłowo chodzić. Wkładki ortopedyczne powinny być noszone jako środek zapobiegawczy, jak również w celu zmniejszenia bólu odczuwanego podczas wykonywania pewnych czynności fizycznych, takich jak chodzenie lub bieganie. Wkładki ortopedyczne mogą również pomóc przy innych problemach stóp, takich jak płaskostopie, wysokie łuki itd.

– Wkładki ortopedyczne, które są wykonane z materiałów zapewniających amortyzację części ciała, które wspierają i prawidłowe ułożenie w spoczynku i podczas ruchu (np. aparat na kolano). Wkładki ortopedyczne mogą nie tylko rozwiązać problemy z łukiemi pięty, ale również przynoszą ulgę stopom z różnymi problemami ruchowymi. Wkładki ortopedyczne mogą być dopasowane do Państwa aktywności fizycznej i potrzeb w zakresie komfortu. Wkładki ortopedyczne są stosowane jako środek leczniczy przy schorzeniach kończyn dolnych takich jak: – płaskostopie – wysoki łuk/łuki – pielęgnacja stopy cukrzycowej – nerwiak.

Artykuł powstał przy współpracy z https://g3ino.edu.pl/

 

Polecamy:
Profesjonalne strzelnice Kraków: sprawdź, gdzie trenować i jak się do tego zabrać!