Botox – wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg

20240214121149_download

Czas płynie nieubłaganie, ale na szczęście istnieją sposoby na zachowanie młodzieńczego wyglądu. Gładka i promienna skóra pozbawiona zmarszczek to marzenie wielu osób. Wśród zabiegów medycyny estetycznej warto zwrócić uwagę na jeden z najlepszych zabiegów przeciwzmarszczkowych , czyli botox. Zastanawiasz się, czy botoks jest zabiegiem dla ciebie? Przeczytaj nasz artykuł, który rozwieje wątpliwości.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – gdzie zrobić botox we Wrocławiu?

Mimo że obstrzykiwanie botoksem uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, to zabieg musi być wykonany przez wykwalifikowany personel medyczny. W związku z tym kluczowy jest wybór odpowiedniego gabinetu. Botoksem zajmuje się chirurgia plastyczna we Wrocławiu.

Koniecznie wybierz specjalistę chirurgii plastycznej, który ma duże doświadczenie, a także kwalifikacje. Niezwykle ważne jest nieustannie doszkalanie się, tak aby dobrać odpowiednie techniki do każdego pacjenta. Indywidualne podejście to bardzo istotna kwestia w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna – dla kogo przeznaczony jest botox?

Zabieg wstrzykiwania botoksu przeznaczony jest dla osób, które borykają się ze zmarszczkami mimicznymi. Są to zmarszczki, które pojawiają się podczas uśmiechu, grymasu twarzy czy marszczenia czoła, ale z czasem się utrwalają. Takie zmarszczki mogą nadawać twarzy groźnego lub smutnego wyrazu, co bardzo postarza.

Botoks doskonale działa przede wszystkim na:

  • zmarszczki na czole
  • tak zwaną lwią zmarszczkę, czyli pionowe linie między brwiami
  • tak zwane kurze łapki, czyli zmarszczki w zewnętrznych kącikach oczu.

Warto pamiętać, że botoks stosuje się także w celach leczniczych – do zwalczania chronicznych migren, przy problemach z nietrzymaniem moczu lub nadmiernym poceniem.

O rodzaju zabiegu ostatecznie decyduje lekarz specjalista chirurgii plastycznej po przeprowadzeniu konsultacji. W gabinecie dostępna jest szeroka gama zabiegów i należy dobrać odpowiednie metody do konkretnego pacjenta.

W przypadku zmarszczek dobrym rozwiązaniem może się również okazać wstrzyknięcie wypełniaczy skórnych zamiast lub w połączeniu z botoksem. Oprócz botoksu, w gabinecie chirurgii plastycznej dostępne są oczywiście również inne zabiegi medycyny estetycznej.

Wstrzykiwanie botoksu – jak wygląda zabieg?

Botox to prosty zabieg, nie można go porównać do operacji plastycznej czy jakiegoś innego, inwazyjnego zabiegu. Zastrzyki są wykonywane w gabinecie lekarskim, a cały zabieg trwa zaledwie kilka minut. Obstrzykiwanie wykonuje się przy pomocy bardzo cienkiej igły, a więc zabieg nie jest bolesny. Mimo wszystko można skorzystać z kremu znieczulającego.

Botoks rozluźnia mięśnie, a więc efekty zabiegu można zaobserwować w zasadzie już po kilku godzinach. Rekonwalescencja nie jest kłopotliwa. Od razu można wrócić do aktywności zawodowej. W miejscach wkłucia może się pojawić miejscowe zasinienie, które łatwo zamaskować makijażem.