Współczesne sygnety dla modnego mężczyzny

Signet_(260629077)

Sygnety to męska biżuteria, która pasuje zarówno do eleganckich stylizacji, jak i codziennego stroju. Z takim dodatkiem każdy mężczyzna poczuje się wyjątkowy i wyróżni się z tłumu. Wystarczy właściwie dobrać model do ubioru, by całość stworzyła spójną i współgrającą stylizację. 

Sygnety męskie w przeszłości

W przeszłości sygnety spełniały przede wszystkim funkcje praktyczne. Służyły głównie jako pieczęć do laku, która personalizowała prywatną korespondencję i skutecznie ją zabezpieczała. Noszony był jedynie przez arystokratów i przedstawicieli rodów szlacheckich, dlatego był wyznacznikiem bogactwa i wysokiego statusu społecznego. Było oczywiste, że mężczyzna noszący na dłoniach sygnet jest właścicielem ogromnych majątków i posiadłości.

Biżuteria dla lubiących się wyróżniać

Obecnie mężczyźni mogą wybierać pośród złotych i srebrnych sygnetów. Do ich wyrobu stosuje się zazwyczaj złoto 18-karatowe, które jest twardsze i bardziej odporne na zarysowania i zadrapania. Coraz częściej wykonywane są także z innych materiałów, takich jak platyna lub tytan. Ogromny wybór modeli sprawia, że każdy mężczyzna znajdzie biżuterię odpowiednią dla siebie. Sygnety mogą być ozdobione spersonalizowanymi grawerami lub kamieniami szlachetnymi. Według obowiązującej tradycji sygnet, tak jak w przeszłości nosi się na serdecznym palcu lewej ręki. Jednak nie jest to konieczność i równie dobrze wygląda on noszony na każdym innym palcu według własnego uznania. Wielu mężczyzn wybiera palec, który ma dla niego najważniejsze znaczenie. 

Jak dobrać sygnet do stylizacji?

Do klasycznego eleganckiego garnituru najlepiej sprawdzi się sygnet wykonany z żółtego złota. Idealnie dopełni całą stylizację nadając jej wieczorowego charakteru. Ważne jest, aby pozostałe dodatki, takie jak spinki do mankietów czy klips do krawata również wykonane były z tego samego materiału. Do srebrnych dodatków najlepiej sprawdzi się sygnet wykonany z białego złota. Mężczyźni preferujący codzienne casualowe stylizacje powinni zdecydować się na sygnety wykonane z innych materiałów, np. ceramiki czy tytanu, które będą doskonałym ich dopełnieniem. Mogą być one ozdobione szalonymi i nietypowymi motywami, które podkreślą charakter posiadacza.

Sygnety dla kobiet

Chociaż ten rodzaj biżuterii wydaje się być zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn, to coraz chętniej po sygnety sięgają także kobiety. Są one doskonałą alternatywą dla dużych pierścionków w stylu wiktoriańskim. Świetnie pasują do garniturów stylizowanych na męskie oraz zwiewnych i lekkich sukienek wieczorowych. Damskie sygnety mogą posiadaż różne wzory i motywy np. rustykalne zdobienia lub kwieciste elementy. Z racji tego, że jest to wyrazista i mocna biżuteria nie powinna być już łączona z innymi dodatkami. To sygnet powinien być najbardziej wyróżniającym się elementem. Ciekawym pomysłem są także sygnety dla par, które wykonane są w jednym stylu i posiadają podobną stylizację. Jest to doskonała opcja na prezent, ponieważ można umieścić na nich spersonalizowane grawery.