Wózek dziecięcy – pomagamy młodym rodzicom znaleźć odpowiedni!

studio-2047023_960_720

Wózek jest bezdyskusyjnie jednym z najczęściej używanych i niezbędnych artykułów, które będziesz potrzebować dla swojego dziecka. Wózki dziecięce są w różnych kształtach, rozmiarach i tkaninach, z każdą cechą, jaką możesz sobie wyobrazić.

Od wózków dla kobiet aktywnych po klasyczne – na stronach takich jak http://wozkidladzieci.com.pl/wozek-blizniaczy-dla-blizniakow-3w1/ znajdziesz te, które są:

  • łatwe w obsłudze

  • lekkie

  • wytrzymałe

  • wiele więcej.

Nic dziwnego, że zakup takowego może często być przytłaczającym doświadczeniem, szczególnie dla świeżych rodziców.

Co rozważyć przed zakupem?

Ponieważ Twój wózek będzie najprawdopodobniej używany codziennie, również przez lata malucha, ważne jest znalezienie takiego, które najlepiej pasuje do twojego stylu życia i budżetu. Pamiętaj też, że Twoje potrzeby związane z wózkiem zmienią się wraz z rozwojem dziecka.

Jak więc wybrać między luksusowym wózkiem dziecięcym, wytrzymałym wózkiem typu jogger lub super lekkim i kompaktowym modelem? Oczywiście bezpieczeństwo i wygoda znajdują się wysoko na liście priorytetów. Ale przed rozpoczęciem zakupów należy wziąć pod uwagę kilka innych ważnych kwestii:

Twój styl życia

Jeśli planujesz dużo chodzić, potrzebujesz solidnego modelu z dobrym zawieszeniem. Jeśli korzystasz z transportu publicznego, rozmiar, waga i przenośność to podstawowe kwestie. Sprawdź, jak szybko i łatwo jest go złożyć, czy będziesz z nim w stanie złapać autobus lub pokonać schody. Jeśli chodzisz więcej niż jeździsz samochodem, będziesz potrzebować wózka, który zabierze Cię dookoła bloku i centrum miasta. Jeśli jesteś osobą często korzystającą do jazdy podmiejskiej, będziesz musiała się rozejrzeć za lekkim modelem,który ma dobrą zwrotność. Dla sportowców i typów outdoorowych – jogger może być właśnie tym, czego powinno się szukać.

Ograniczenia przestrzeni

Jak duży jest, złożony i rozłożony? Czy pasuje do bagażnika czy tylnego siedzenia samochodu? Czy pasuje do drzwi średniej wielkości? Czy możesz używać go w metrze lub autobusie?

Waga wózka

Jeśli spodziewasz się wielu schodów do podnoszenia i wchodzenia, wybierz lekki wózek. Próba przymusu cięższego modelu w górę lub w dół schodów nie jest bezpieczna dla ciebie ani dla dziecka.

Wiek Twojego dziecka

Tylko wózki, które są całkowicie odchylone, są odpowiednie dla dzieci poniżej 3 miesiąca życia, natomiast wózek spacerowy przeprowadzi Cię przez lata malucha. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, to oczywistym wyborem jest podwójny wózek (pamiętaj, aby uzyskać taki, który całkowicie odchyliłby się, jeśli masz jedno lub więcej małych dzieci). A dla małych dzieci wózek lekki lub parasolowy jest w sam raz.

Twój wzrost

Podczas gdy wygoda i bezpieczeństwo Twojego dziecka są najważniejsze, pamiętaj, aby także rozważyć swój wzrost i krok podczas dokonywania wyboru (dłuższe nogi wymagają dłuższych kroków). Twój wózek musi być wygodny zarówno dla ciebie, jak i dla twojego partnera, więc szukaj modelu z regulowaną wysokością uchwytu, jeśli planujesz podzielić obowiązki. To też ma znaczenie!