Wnętrzarskie trendy 2019 – porady od krakowskich projektantów

architecture-2804069_960_720

Jeśli chcesz odkryć trendy w wystroju wnętrz w 2019 roku, zapoznaj się z tym, co krakowscy projektanci wnętrz mieli do powiedzenia na temat tego, co będzie się dziać „na salonach” w przyszłym roku i nie tylko.

Czarne trendy w aranżacji wnętrz 2019

Nigdy nie można się pomylić z czernią, tak mówią i jest to prawda. Coraz więcej projektantów wnętrz w Krakowie również dochodzi do wniosku, że czerń przejmuje świat również projektowania wnętrz. Od czarnych mebli, czarnych obrazów, czarnych ścian, wykończeń i opraw, czerń jest prawie wszędzie!

W tym roku czerń używana jest na wiele sposobów. Na przykład, zauważysz, że jednym z popularnych trendów w domu 2019 będzie posiadanie wszystkich czarnych ścian. To może wydawać się nieco onieśmielające, ale czarna ściana tworzy mocne i eleganckie określenie w wystroju wnętrza domu. Jednym z najczęstszych błędnych wyobrażeń na temat używania czerni do projektowania wnętrz jest to, że może sprawić, że pomieszczenie wydaje się mniejsze. Jednak eksperci od aranżacji wnętrz z jakimi rozmawialiśmy sugerowali łączenie czerni z jasnymi kolorami, ponieważ kontrast może pomóc w dalszym zwiększeniu ogólnej wielkości i wyglądu przestrzeni.

Więcej uwagi na naturalne materiały!

MarburgTrendy w zakresie wystroju wnętrz w tym roku przyjmują bardziej przyjazne dla środowiska podejście. Nic więc dziwnego, że wiele ciepłych i naturalnych elementów łączy się z domowym luksusem. W rzeczywistości naturalne elementy są postrzegane jako najlepsze trendy w projektowaniu wnętrz w 2019 roku.

Materiały, które uzyskano z natury lub te, które naśladują wygląd przyrody, odpowiadają na tę potrzebę. Te trendy w aranżacji wnętrz sprawiają, że nasze przestrzenie wyglądają bardziej autentycznie i niepowtarzalnie. Naturalne drewno można zastosować w wystroju wnętrza domu, a także różne materiały kamienne, takie jak kamyczki, granit, marmur i materiały, które przypominają i uzupełniają naturalne elementy. W związku z tym krakowscy projektanci wnętrz wykorzystują ręcznie robione i przetworzone meble oraz oprawy do wnętrz 2019.

Interesujące trendy meblowe

Jedną z największych zmian zachodzących w trendach w projektowaniu wnętrz 2019 jest użycie krzywych i gładkich krawędzi zamiast zwykłych krawędzi boków i czystych linii wśród wzorów mebli. Od miękkich i puszystych krzeseł po zakrzywione stoliki do kawy, te elementy wystroju wnętrz to komfort i elegancja na przyszły rok!

Ludzie są już zmęczeni wykorzystywaniem kwadratowych i prostokątnych mebli z prostymi liniami i teraz zmierzają w kierunku okrągłych mebli i gładkich tkanin. Te kształty często przypominają meble z poprzednich dekad, więc wygląda na to, że trendy w stylu wnętrz z lat 80. i 70. również powracają w tym roku. Zastosowanie zakrzywionych mebli jest również oczekiwane w komercyjnych trendach w zakresie wystroju wnętrz 2019.

Sufit i podłoga: zgrany duet

Rola sufitów i podłóg jest mocniej wprowadzana w stylu projektowania wnętrz w 2019 roku. Mogą one przybrać postać odważnych kolorów i wzorów geometrycznych, które można uwzględnić w projekcie sufitów lub podłóg. Ale jeśli nie masz ochoty dodawać tego ekscentrycznego wystroju wnętrza do sufitu lub podłogi, możesz zdecydować się na wzorzystą podłogę i sufit. Jest to również świetny sposób, aby nawet samodzielnie sobie dać radę w kwestii wystroju wnętrza. Jeśli jednak stwierdzisz, że przydaliby Ci się profesjonaliści w tym temacie – odsyłamy na stronę https://visoodesign.pl

Przeczytaj także:
Fototapeta na ścianę – czy warto ją mieć?