Wigilia firmowa na wyjeździe integracyjnym

03-wigilia-2

Przyjęło się, że wigilie firmowe organizowane są raczej w miastach, w których dana firma ma siedzibę. Często powoduje to pewne ograniczenia, przez co to tradycyjne, coroczne spotkanie robi się nieco nudne. Może warto zrobić krok dalej i zorganizować świąteczny wyjazd integracyjny? Oto nasze propozycje!

Wyjazd z warsztatami

Zabierając pracowników na weekendowy wyjazd w okolicach świąt można połączyć kilka rzeczy jednocześnie. Nie dość, że możemy z powodzeniem zintegrować grupę, to mamy okazję na organizację wspaniałej kolacji, na której można dokonać podsumowania mijającego roku czy też wręczyć wyróżnienia dla najlepszych pracowników naszej firmy. Po części formalnej nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy pobawili się wraz z DJ’em do późnych godzin nocnych.

Część warsztatowa z kolei daje nam pełne pole do popisu. Wszelkie mini szkolenia warto zorganizować w klimacie świątecznym, co dodatkowo wprowadzi wszystkich wyjazdowiczów w nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia. I tak możemy nauczyć grupę piec pierniki wg. tradycyjnych receptur, tworzyć świąteczne ozdoby, bombki i stroiki czy też przygotowywać wyjątkowe, świąteczne potrawypod okiem profesjonalnych szefów kuchni.

Nieco bardziej wymagające, ale przynoszące równie dużo frajdy mogą być warsztaty fotograficzne zwieńczone profesjonalną, firmową sesją! Z efektów wspólnej pracy można stworzyć później np. firmowy kalendarz, który przez cały rok będzie przypominać wszystkim o świetnie spędzonym wspólnie czasie.

Oprócz tego wszelkie zdobyte na warsztatach umiejętności z pewnością przydadzą się wszystkim w życiu codziennym i w domu. Wyobraźcie sobie chociażby miny wszystkich żon, którym po powrocie z takiego wyjazdu mężowie zaczęli piec pierniki.

Wyjazd z imprezą tematyczną

W tym przypadku możemy postawić na nieco tradycyjniejszą formę wyjazdu integracyjnego. Za dnia dla uczestników możemy zorganizować klasyczne aktywności team-buildingowe. Z kolei wieczorem niech się dzieje! Impreza w konkretnym temacie, przemieszana z elementami świątecznymi może być zapamiętana na długo! Któż z nas nie chciałby spotkać Jamesa Bonda w Mikołajowych saniach? Kto by nie chciał spędzić świąt u Wielkiego Gatsbyego? Albo sprawdzić co się dzieje w magicznym świecie Alicji za lustrem w czasie Bożego Narodzenia?

Na te pytania możecie odpowiedzieć sobie sami. Jesteśmy przekonani, że same rozważania pobudzą Waszą wyobraźnię do działania. Nie zwlekaj więc dłużej i zabieraj się za organizację swojego, najlepszego, świątecznego wyjazdu integracyjnego!

Wpis powstał we współpracy z Argentum Event – agencją zajmującą się organizacją wydarzeń firmowych. https://www.argentum-event.pl