Weekend w Krakowie – ile pieniędzy potrzebuję?

vintage-3321710_640

Kraków jest jednym z najbardziej obleganych turystycznie polskich miast. Nic w tym dziwnego, ma ogromną historię, całe mnóstwo zabytków i innych ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Co więcej, znajduje się w dobrym punkcie geograficznym, dzięki czemu może być dobrą bazą wypadową do wycieczek w góry. Kraków doskonale sprawdza się zarówno na weekendowy pobyt, jak i na dłuższe wakacje. Warto więc zwiedzić to miasto, jeśli planujemy spędzić urlop w ciekawym miejscu.

Osoby, które wybierają się na weekend do Krakowa, muszą jednak pamiętać, że wakacje czy urlop w tym mieście będą odpowiednio kosztować. Przede wszystkim, trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie znalezienie dobrych noclegów. To najważniejsze i największe koszty wśród innych wydatków, jakie ponoszą turyści. Można oczywiście nieco je zminimalizować. Najdroższa opcją są eleganckie hotele w centrum Krakowa, natomiast noclegi na obrzeżach miasta są zdecydowanie tańsze i bardziej dostępne na kieszeń średnio zarabiającej osoby.

Jedzenie i bilety wstępu

Planując weekend w Krakowie warto również przeznaczyć odpowiednie środki na jedzenie na mieście. Dzięki temu można poznać sporo regionalnych specjałów i poznać dobrą kuchnię. Jedzenie w dobrych restauracjach zdecydowanie nie należy do tanich, jednak z drugiej strony – urlop i wypoczynek nie są od tego, żeby oszczędzać. Warto wybrać się po prostu tam, gdzie mamy ochotę zjeść. W Krakowie pamiętajmy też o biletach wstępu czy wejściówkach, jeśli chcemy sporo zwiedzać czy korzystać z dostępnej w mieście oferty kulturalnej. Kwota zależy od tego, co konkretnie chcemy zobaczyć i w ile osób podróżujemy. Mniej wyda osoba, która jedzie w pojedynkę. Sporym wyzwaniem finansowym będzie natomiast weekend w Krakowie dla osób, które jadą z całą rodziną. Oprócz wejściówek do muzeów czy innych ciekawych obiektów, trzeba bowiem również pamiętać o wielu atrakcjach dla dzieci.

Czy warto sięgać po pożyczkę

hotel jastrzębia góraWyjazd do Krakowa na weekend jest dosyć sporym wydatkiem, jednak z drugiej strony – kosztuje zdecydowanie mniej niż wakacje nad morzem czy w innych, bardziej egzotycznych miejscach. Jeśli ktoś nie dysponuje takim zasobem gotówki, aby sfinansować wszystko z oszczędności, można pomyśleć o pożyczce. Powinna być ona jednak dopasowana do naszych możliwości finansowych i tak zaplanowana, aby nie nadwyrężała domowego budżetu. Dobrym rozwiązaniem mogą być pożyczki ratalne. Dzięki nim możemy wziąć większą kwotę, ale spłacać ją w dogodnych ratach, które sprawią, że nasz domowy budżet niezbyt ucierpi. Na pozyczkowy-portal.pl można sobie wyszukać aktualną ofertę różnych firm pożyczkowych, porównać parametry pożyczek i na tej podstawie dokonać rozsądnej decyzji pożyczkowej. Pamiętajmy, by nie jechać na wakacje, jeśli nasze dochody są bardzo niewielkie, a sytuacja finansowa niestabilna. Najlepiej najpierw zadbać o poprawę swoich finansów, a dopiero później wydawać je na rozrywkę. Jeśli nie będziemy myśleć perspektywicznie, możemy wpędzić się w poważne kłopoty finansowe.