Kraków na weekend – zostaw auto bezpiecznie i zwiedzaj na nogach!

krakow-g2afb8e572_1920

Wiele osób chcących odwiedzić Kraków decyduje się na przyjazd własnym samochodem. To oczywiście zwiększa komfort podróży, zwłaszcza z drugiego końca Polski. W samej stolicy Małopolski warto jednak poruszać się na piechotę lub komunikacją miejską, która działa tutaj bez zarzutu. Gdzie bezpiecznie zaparkować auto nawet na cały weekend? To proste, nawet jeśli zarezerwowałeś nocleg w centrum.

Wszystkie atrakcje Starego Miasta pod ręką

Jeżeli szukasz miejsca do zaparkowania auta na dwa dni pobytu, z pewnością zwracasz uwagę na bezpieczeństwo okolicy. Choćby z tego względu warto zdecydować się na strzeżony parking płatny. Kraków to wyjątkowo turystyczne miasto, w którym w sezonie robi się naprawdę tłoczno. Aby uniknąć ewentualnego uszkodzenia pojazdu przez przypadkowych przechodniów, lepiej zrezygnować z postoju przy ulicy.

W okolicy Wzgórza Wawelskiego zorganizowano komfortowy parking obsługiwany przez grupę Interparking. Na krakowski rynek dotrzesz stąd przyjemnym spacerem w ciągu kilku minut.

Warunki postoju pod Wawelem

Jeśli zdecydujesz się na postój właśnie na parkingu pod ziemią, oszczędzisz sobie zmartwień o bezpieczeństwo auta. Operator prowadzi stały, całodobowy ciągły nadzór nad całym obiektem – zarówno w formie fizycznej, jak i nowoczesnego monitoringu. Zamiast krążyć ulicami miasta w poszukiwaniu dogodnego miejsca parkingowego, skup się na zwiedzaniu tej perełki na mapie Polski.

Szczegółowy cennik parkingu umieszczony jest przy wjeździe i wyjeździe, ale znajdziesz go także na stronie internetowej operatora. Co ważne, na terenie parkingu zorganizowano również specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Zyskaj swobodę zwiedzania Krakowa

Na zwiedzanie Krakowa można przeznaczyć zarówno weekend, ja i tydzień. Parkując pod ziemią w okolicy Starego Miasta, możesz bez zmartwień zrealizować swoje turystyczne plany. Nie musisz obawiać się ewentualnego mandatu za przekroczenie czasu postoju, jak ma to miejsce w klasycznej strefie płatnego parkowania. Jeśli operator zarejestruje niedopłatę z twojej strony, będziesz mógł ją spokojnie uregulować w kasie na miejscu tuż przed wyjazdem.

 https://parkingwawel.pl/