Wanna w ogrodzie? Krakowski dekorator tłumaczy dlaczego warto pozwolić sobie na taki luksus.

era kraków

Chcesz dodać odrobinę luksusu do swojego domu? Możesz to zrobić w prosty sposób – pozwolą Ci na to… kąpiele na świeżym powietrzu! Jest to najnowszy światowy trend w każdym luksusowym hotelu lub spa, ale takie wolnostojące wanny mogą w równym stopniu uzupełniać wystrój zewnętrzny w domu, a także tworzyć spokojną oazę relaksu poza łazienką.

Jeśli nie jesteś wystarczająco odważny, aby od razu wejść w pełni w ten trend stawiając na wanny ogrodowe, zawsze też możesz pójść na kompromis wraz z płynnym połączeniem wanny z otoczeniem zewnętrznym. Szkło umieszczone od podłogi do sufitu może pomóc w osiągnięciu poczucia kąpieli na świeżym powietrzu, podobnie jak dużo bujnej zieleni wokół. Możliwości jest tak wiele, wystarczy po nie sięgnąć!

Bartłomiej Bieluch – krakowski dekorator nieruchomości i równocześnie wielki fan wanien ogrodowych, podał nam kilka powodów, dla których takie rozwiązanie robi aktualnie szał i dlaczego, każdy kto ma taką możliwość – powinien z tego skorzystać.

1. Idealna oaza spokoju

Kąpiele na świeżym powietrzu w pełni wykorzystują Twoją oazę na podwórku, pozwalając ci na o, by za jednym zamachem cieszyć się przyjemnościami takimi jak:

  • świeże powietrze,

  • naturalne krajobrazy,

  • światło słoneczne/światło księżyca

I to wszystko w zaciszu własnego domu.

Zainstalowanie wolnostojącej wanny na zewnątrz może natychmiast stworzyć poczucie relaksu na swoim podwórku, które zrobi wrażenie na gościach lub ewentualnych osób zainteresowanych zakupem domu, gdy przyjdzie czas na sprzedaż”, powiedział pan Bieluch.

2. Punkt centralny nieruchomości

Ogrodowe wanny wolnostojące są doskonałym centralnym punktem dla każdej przestrzeni, którą można jeszcze bardziej udoskonalić, utrzymując wystrój otoczenia na świeżym powietrzu na minimalnym poziomie.

Polecam wybrać proste, minimalistyczne projekty, jeśli chodzi o wannę na świeżym powietrzu” – powiedział pan Bieluch. „Natura i zieleń otaczająca obiekt to wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć elegancką i luksusową przestrzeń”.

3. Luksus przestrzeni

Instalacja wanien wewnętrznych jest zwykle uzależniona od wymiarów i przestrzeni w łazience, jednak wanny zewnętrzne są mniej ograniczone. Wanny wolnostojące umożliwiają zabawę przy projektowaniu na świeżym powietrzu, można dodać osobiste niuanse i elementy, aby stworzyć obszar odpowiedni do Twoich potrzeb.

W zależności od tego, w jaki sposób projektujesz swoją strefę kąpieli, inspirowaną tropikalnym spa lub nowoczesnym luksusowym hotelem, możesz zanurzyć się w swoim osobistym sanktuarium” – powiedział pan Bartłomiej.

4. Jakość jest kluczowa

Podczas instalowania wanny na zewnątrz ważne jest, aby mieć pewność, że wybrana wanna może wytrzymać trudne warunki naturalne. Dlatego warto wybrać wanny ogrodowe, które wykonane są z wyjątkowego materiału kompozytowego i żywic wysokiej jakości, bo takie są odporny na wszelkie wstrząsy termiczne, a dodatkowa odporność na promieniowanie UV sprawia, że taka wanna nie żółknie w świetle słonecznym.

Przecież chcesz, aby Twoja wanna na zewnątrz dawała Ci przyjemność przez długi czas, prawda?