Wakacyjne kursy na prawo jazdy

43 prawo jazdy_800x533

Wakacje to idealny czas na zdobycie „prawka”. Wiele Ośrodków Szkolenia Kierowców oferuje szybkie kursy, nawet w dwa tygodnie. Na co zwrócić uwagę wybierając OSK? Jakie są zalety wakacyjnych kursów?

Kursy na prawo jazdy kategorii B w wakacje cieszą się dużą popularnością wśród uczniów i studentów, którzy aktualnie mają przerwę w nauce. Dla wielu z nich kurs jest krokiem ku dorosłości i samodzielności. Dlatego „jazdom” i egzaminom towarzyszy wiele emocji. Jaki OSK wybrać?

Jak wybrać OSK?

Dla wielu osób poszukujących Ośrodka Szkolenia Kierowców najważniejszym kryterium wyboru ośrodka jest jego lokalizacja i „zdawalność”. Na kurs należy poświęcić minimum 60 godzin (30 godz. teorii i 30 praktyki) plus czas na egzamin wewnętrzny oraz egzamin w WORD. Doliczając do tego czas poświęcony na dojazdy i naukę w domu okazuje się, że kurs wymaga sporego nakładu czasu. Dlatego kursanci tak chętnie wybierają ośrodek niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Drugim kryterium jak już wspomnieliśmy jest „zdawalność”. W dobie internetu zdobycie informacji i opinii na temat wybranego OSK nie nastręcza większych trudności. Kursanci chętnie dzielą się swoimi wrażeniami – zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Duża liczba kursantów, którzy zdali egzamin za pierwszym podejściem zdecydowanie przemawia na korzyść danego ośrodka.

Warto jednak pamiętać, że liczy się nie tylko lokalizacja czy „zdawalność”. Wielu kursantów pomimo tego, że pozytywny wynik na egzaminie praktycznym uzyskało za pierwszym podejściem, nie wspomina dobrze samego kursu. Przed laty traumatyczne doświadczenia z zajęć praktycznych były wręcz normą. Na szczęście powoli to się zmienia, jednak i tak daje się słyszeć informacje o instruktorach, którzy nie umieją przekazywać wiedzy, są nieuprzejmi, opryskliwi lub lekko podchodzą do swoich obowiązków. Nauka w takiej atmosferze nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego warto sprawdzić czy instruktorzy współpracujący z danym Ośrodkiem Szkolenia Kierowców mają nie tylko umiejętności praktyczne, ale także wystarczające kwalifikacje i umiejętności do przekazywania wiedzy i indywidualne podejście do kursanta.

Wczasy z prawem jazdy

Niektóre ośrodki oferują szybkie kursy tzw. wczasy lub wakacje z prawem jazdy. Na czym to polega i dlaczego ludzie decydują się na taką formę? Najkrócej rzecz ujmując kurs kategorii B lub każdy inny odbywa się w przyspieszonym trybie. 60 godzin praktyki i teorii można zaliczyć w dwa tygodnie lub nawet w krótszym terminie. Szybkie tempo nie oznacza oczywiście niższej jakości nauki. Wiele osób ceni sobie możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w bardziej skondensowanej formie, kiedy to mogą skupić się tylko na jazdach i żadne codzienne zajęcia ich nie rozpraszają. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wakacje z prawem jazdy w OSK Orbiter.

Kto wybiera tego typu kursy? Wakacje z prawem jazdy to fajna opcja dla uczniów lub studentów, którzy nie chcą poświęcać całych wakacji na kurs. Wolą się zmobilizować i w dwa tygodnie zrobić kurs i zdać egzamin, a pozostałą część wakacji wykorzystać na odpoczynek lub pracę zawodową. Ludzie, którzy już pracują zawodowo i mają swoje rodziny, też czasem wolą poświęcić urlop, aby w kilkanaście dni zdać egzamin. Połączenie codziennych obowiązków z czasem niezbędnym na zrobienie kursu w trybie standardowym może okazać się dla wielu wręcz niemożliwe. Dlatego opcja wczasów z prawem jazdy staje się coraz częściej proponowana przez różne Ośrodki Szkolenia Kierowców.

Wakacje lub wczasy to idealny czas na zrobienie prawka. Życzymy powodzenia wszystkim kursantom – zarówno obecnym, jak i przyszłym.