Wakacje w Grecji – Kos wyjątkową wyspą dla każdego

photo-1492979423821-7193e8938424

Grecja to miejsce, które każdego roku przyciąga naprawdę wielu turystów. Kraj ten zachwyca przede wszystkim wyjątkowym klimatem, atmosferą, mentalnością Greków – wreszcie niesamowitymi plażami oraz terenami górzystymi. Jedną z najpopularniejszych wysp w Grecji, która nieustannie cieszy się zainteresowaniem turystów jest wyspa Kos. Za co uwielbiają ją turyści?

Wyspa Kos przyciąga odwiedzających ją turystów dużą ilością interesujących obiektów architektonicznych związanych z interesującą historią tej wyspy. Co warto zobaczyć? Na pewno Zamek Jonnitów – twierdza z XV wieku, która pięknie współgra i prezentuje się na tle pobliskiego portu.

 Wiele osób zwiedza Muzeum Architektoniczne. W środku znajdują się eksponaty z czasów starożytnego Rzymu. Na tej samej ulicy – na przeciwko muzeum znajduje się meczet Defterdar.  Cała wyspa opleciona jest dużą ilością starożytnych ruin. Casa Romana – rzymski dom wzbudza zainteresowanie nie tylko miłośników historii, ale również pasjonatów sztuki. We wnętrzach domu  znajdują się malowidła tworzone przez wybitne postaci.

Zwiedzając Kos pod żadnym pozorem nie możemy zapomnieć o Drzewie Hipokratesa. Tak, to tu na Kosie, jak mówi legenda prawdopodobnie urodził się słynny medyk. Drzewo Hipokratesa to miejsce, gdzie według zapisów nauczał popularny lekarz.

Wakacje w Grecji – idealna plaża dla ciepłolubów

Kos to nie tylko zabytki – to też oczywiście piękne plaże, gdzie można wypocząć i się zrelaksować. Warto zainteresować się miejscami w samym centrum wyspy. Turyści uwielbiają jednak plażę Lambi, która znajduje się już na samych obrzeżach wyspy.

Kos jest bardzo interesującą wyspą, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego turysty. Jest to świetne miejsce zarówno dla pasjonatów czynnego wypoczynku, jak i dla tych, którzy chcą po prostu poleżeć na plaży. Uniwersalność to wielki atut tego miejsca.