W krakowskich biurach podróży króluje Chorwacja – zobacz dlaczego?

pexels-photo-210536

Gdzie najchętniej wyjeżdżają na wakacje krakowianie? Pod względem urlopowych kierunków mieszkańcy miasta preferują przede wszystkim miejsca, w których jest ciepło o każdej porze roku. Dzięki temu można zaplanować urlop nawet w sezonie jesienno-zimowym, a i tak można mieć pewność, że pogoda nas nie zaskoczy i zawsze będzie piękna.

Wakacyjne wyjazdy krakowian są uzależnione przede wszystkim od ceny, jakie oferują biura podróży. Jeśli decydujemy się na wyjazd zagraniczny, najczęściej jedziemy tam, gdzie jest ciepło, ale jednocześnie stosunkowo blisko. Dalekie, bardzo egzotyczne podróże wybieramy zdecydowanie rzadziej, przede wszystkim ze względu na dosyć wysokie koszty wyprawy. Natomiast od lat chętnie wybieramy się do Egiptu, Tunezji czy Chorwacji. Ten ostatni kraj w ostatnich kilku latach cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które oprócz leżenia pod palmami chcą jednocześnie zwiedzić ciekawe miejsca czy poznać kawałek bogatej historii.

Chorwacja oferuje więcej niż piaszczyste plaże

Wyjazdy do Chorwacji cieszą się w ostatnim czasie większą popularnością niż oblegany Egipt. Większość osób była już bowiem pod piramidami, a poza kilkoma starymi zabytkami w Egipcie raczej niewiele jest do zobaczenia. Pod tym względem Chorwacja jest zdecydowanie ciekawsza, ma bowiem wspaniałą, bogatą historię, którą podczas wakacyjnego wypoczynku można zauważyć niemal na każdym kroku. Poza wieloma tętniącymi życiem kurortami można zwiedzić także niewielkie, pełne uroku miasteczka, w których ludzie są przyjaźni, kuchnia przepyszna, a klimat tak wspaniały, że chętnie do niego wracamy. Wyjazdy do Chorwacji pod względem cenowym nie są wcale droższe niż wypoczynek nad naszym polskim Bałtykiem, a jednocześnie oferują wypoczynek pełen przeróżnych atrakcji oraz pewność, że pogoda będzie zawsze odpowiednia. To dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie dostają urlopów w sezonie wakacyjnym i na wypoczynek muszą wyjeżdżać w sezonie jesienno-zimowym. Chorwacja daje gwarancje cudownej, cieplej pogody także wtedy, gdy w Polsce wieje chłodem.

Wyspy greckie nieustannie na topie

Poza Chorwacją, nieustannie popularnym kierunkiem wypoczynku jest Grecja. Jest do niej stosunkowo blisko, a jednocześnie ceny są dosyć przystępne i na każdą kieszeń. Jeśli dodatkowo znajdziemy dobrą ofertę last minute, można w Grecji wypocząć za naprawdę niewielkie pieniądze. Wypoczynek na południu Europy to prawdziwa gratka nie tylko dla osób, które lubią plażowanie i kąpiele w ciepłym morzu. To także atrakcja dla miłośników aktywnego wypoczynku, szczególnie sportów wodnych. Czarter jachtu Grecja oferuje możliwość wynajęcia doskonałej klasy jachtów, którymi można wybrać się na rejs w okolice wysp greckich i ich ciekawych atrakcji. Wyspy greckie zwiedzane od strony morza dają wiele możliwości, jakich nie mamy podróżując na lądzie. Do wielu miejsc można dotrzeć jedynie od strony wody, co więcej – można mieć nocleg codziennie w innym miejscu, dzięki czemu poznamy region zdecydowanie lepiej i bliżej, niż miałoby to miejsce w przypadku standardowego hotelowego wypoczynku.