Używane opony samochodowe-jak je kupić?

mature-2954603_960_720

Zakup nowego kompletu opon to spory wydatek, a nie każdego kierowcę stać na niego dlatego dużą popularnością cieszą się opony używane. Sprawdzą się, pod warunkiem, że zostaną kupione u zaufanego sprzedawcy i mają wystarczającą ilość bieżnika.

Używane opony- czy mają dobrą jakość?

Używane opony stanowią obecnie doskonałą alternatywę dla drogiego nowego ogumienia. Nim jednak sięgnie się po taką opcję, warto sprawdzić kilka kwestii.

Istotne będzie przede wszystkim:

  • jaki rok produkcji posiadają opony. Niestety im starsze, tym ich jakość będzie gorsza więc nie warto sprawdzać stanu opon „na oko”, lecz zacząć od sprawdzenia daty produkcji
  • od jakiego producenta pochodzą. To jest istotna kwestia, bo niestety polski rynek coraz bardziej zalewa fala tanich chińskich opon, które niestety z jakością nie mają nic wspólnego, więc to, gdzie zostało wyprodukowane ogumienie i przez kogo należy również dokładnie sprawdzić
  • stan bieżnika. Wiadomo, używane opony mają już przejechane, zapewne wiele kilometrów, więc nie można liczyć, że bieżnik będzie idealny. Dobre jakościowo opony używane powinny posiadać go ok. 8 mm.
  • czy nie posiadają wad ukrytych. To można sprawdzić na każdej stacji wulkanizacyjnej. Używane opony mogą być klejone, pochodzić z samochodów po poważnych wypadkach, a co za tym idzie może zaistnieć problem z ich prawidłowym wyważeniem, więc warto najpierw poradzić się eksperta, nim przystąpi się do zakupu
  • jak wypadł test ciśnieniowy, który na pewno wykaże czy opony nie posiadają pęknięć, bąbli czy innych uszkodzeń wynikających z eksploatacji.

Opony z drugiej ręki

Wybór opon używanych jest bardzo duży. Warto jednak zachować ostrożność przy zakupie. Owszem czasem można trafić na naprawdę fajny komplet, który służył sezon lub dwa, a czasem opony są w tragicznym stanie. Nie mając wiedzy z tego zakresu, lepiej poprosić o pomoc fachowca, bądź odwiedzić http://autakrajowe.com.pl/38/sprzedaz-opon, gdzie można nabyć opony w najlepszej jakości do każdego samochodu.

Gdzie można kupić pewne opony używane?

Ogłoszeń o sprzedaży używanych opon nie brakuje, jednak nie należy kusić się na pierwszą lepszą ofertę. Warto zwrócić uwagę na komplety opon, to znaczy nabyć za jednym razem cztery sztuki niż zakładać dwie inne z przodu i inne z tyłu. Takie rozwiązania się nie sprawdzają. Warto znaleźć zaufanego sprzedawcę, z dobrą opinią, który dodatkowo po zakupie opon udzieli gwarancji, czyli będzie kilka dni dodatkowych na sprawdzenie, czy faktycznie są dobre.

Nie dla opon z auto-złomów!

Niestety wielu kierowców szukając oszczędności, decyduje się na zakup ogumienia na auto-złomach, gdzie zazwyczaj trafiają auta powypadkowe, a więc i opony z jakością nie będą miały nic wspólnego. Opony na lato, jak i zimę muszą być przystosowane do konkretnych temperatur, więc nie warto ponosić aż takiego ryzyka.