Uwaga na ulicy Dietla zerwało dachy, problemy komunikacyjne

SONY DSC

Zerwane dachy, połamane drzewa i utrudnienia komunikacyjne. To efekty silnego wiatru, który opanował Małopolskę. Strażacy interweniowali już kilkadziesiąt razy. Na ulicy Dietla w Krakowie silny wiatr zerwał dach z kamienicy. Ten spadł i uszkodził tramwajową sieć trakcyjną, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Od rana droga w tym miejscu jest zablokowana, a tramwaje kierowane są na objazdy: Wadowicką, Kalwaryjską, Limanowskiego i Starowiślną. Na ulicy Dietla zorganizowano komunikację zastępczą. Trwają tam prace porządkowe. – Nikt nie ucierpiał. Na miejscu prowadzona jest naprawa. Ciężko na razie powiedzieć ile potrwa. Tramwaje nie jeżdżą przez Dietla i Kapelankę.

Wprowadziliśmy objazdy – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK. IMGW ostrzega: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h, z zachodu. Pierwszy stopień zagrożenia silnym wiatrem dla całej Małopolski obowiązuje do piątku do godziny 18.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/krakow/a/krakow-zerwany-dach-na-ulicy-dietla-utrudnienia-w-komunikacji,11824047/