Jak utrzymać czystość w naszych łazienkach?

bathroom-3245330_640

Czyszczenie łazienki to spore wyzwanie, a dla niektórych osób wręcz droga przez mękę. Doprowadzenie poszczególnych elementów armatury czy płytek do stanu idealnej czystości bywa bowiem mocno problemowe i czasochłonne. Aby nieco skrócić czas, jaki spędzimy na sprzątaniu, dobrze jest wybierać preparaty czyszczące, które są znane, sprawdzone i przetestowane przez liczne grono zadowolonych użytkowników.

W łazience zabrudzenia i zanieczyszczenia pojawiają się bardzo szybko, co jest związane z warunkami, jakie panują w tym pomieszczeniu, a także z jego funkcją i przeznaczeniem. W łazience większość elementów wyposażenia jest narażona na działanie wody i wilgoci, która osadza się na różnych sprzętach, pozostawiając kamień, osad, a także powodując wiele dodatkowych uszkodzeń. Kamień najczęściej pojawia się na elementach łazienkowej armatury, prysznicu, kranie czy w umywalce. Nie zapominajmy również o tym, że pojawi się również na obrzeżach muszli klozetowej. Trzeba również pamiętać, że poza kamieniem czy osadami, w łazience ważne będzie również usuwanie bakterii oraz innych czynników chorobotwórczych, które nie powinny w pomieszczeniu się rozwijać. Regularne sprzątanie i korzystanie z dobrych środków czyszczących nie jest więc jedynie kwestią estetyki, ale również bezpieczeństwa użytkowania pomieszczenia.

Sprawne czyszczenie toalety

Podczas sprzątania łazienki warto szczególną uwagę zwrócić na czyszczenie toalety. To tam pojawia się najwięcej osadów i zabrudzeń, a także rozwija najwięcej bakterii. Czyszczenie powinno polegać na usuwaniu zabrudzenia na zewnątrz, a także wewnątrz muszli klozetowej. We wnętrzu dobrze jest stosować silne środki czyszczące na bazie chloru oraz innych substancji, które mają właściwości nie tylko odkamieniające, ale również bakteriobójcze. Środki czyszczące Domestos to dobre i sprawdzone rozwiązanie do wyczyszczenia nawet najbardziej zabrudzonej i pełnej kamienia toalety. Aby ich skuteczność była najwyższa, warto polać wybrane powierzchnie płynem czyszczącym, a następnie pozostawić je na kilkanaście minut, aby substancje czyszczące zaczęły działać. Usuwanie zabrudzeń będzie wtedy zdecydowanie łatwiejsze.

Różne preparaty do różnych powierzchni

Podczas sprzątania łazienki warto pamiętać, aby poszczególne środki czyszczące dobierać do rodzaju powierzchni, a także stopnia ich zanieczyszczeń. Czym innym będziemy sprzątać wnętrze toalety, a inne preparaty skutecznie usuną zabrudzenia z kranów i innych powierzchni, które łatwo jest zarysować. Jeszcze inne płyny czy pasty do czyszczenia potrzebne będą do usuwania zabrudzeń z płytek, a także z przestrzeni znajdujących się pomiędzy nimi. Warto zadbać o to, by łazienka była czyszczona sprawdzonymi i przetestowanymi preparatami. Pamiętajmy również, by prace porządkowe wykonywać regularnie. Im rzadziej będziemy sprzątać łazienkę, tym więcej zabrudzeń może spowodować trwałe uszkodzenia, które będą niemożliwe do usunięcia nawet za pomocą bardzo silnych środków czyszczących. Najlepiej jest sprzątać na bieżąco, co pozwoli na usuwanie wszelkich zanieczyszczeń zanim zdążą spowodować naprawdę poważne szkody.