Usuwanie przebarwień w gabinecie medycyny estetycznej

Skin Care. Young Woman Receiving Facial Beauty Treatment, Removing Pigmentation At Cosmetic Clinic. Intense Pulsed Light Therapy. IPL. Rejuvenation, Photo Facial Therapy. Anti-aging Procedures.

Przebarwienia na skórze to problem wielu kobiet. Można jednak je usunąć – warto udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej.

Przebarwienia to plamy o różnym kształcie i wielkości, które mogą pojawiać się na twarzy i na ciele. Istnieje wiele sposobów na usuwanie przebarwień – najskuteczniejsze metody dostępne są w gabinetach medycyny estetycznej.

Jak dochodzi do powstania przebarwień? Jakie są ich główne rodzaje? Jak z nimi walczyć? Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej oferujący usuwanie przebarwień? Sprawdź teraz!

Skąd biorą się przebarwienia?

Pojawiające się na skórze przebarwienia mogą mieć wiele przyczyn – nadmierna ekspozycja na słońce, skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne to tylko kilka z nich. Dodatkowo, przebarwienia często pojawiają się na skórze osób starszych.

Rodzaje przebarwień:

  • piegi – niewielkie przebarwienia o żółtobrązowej barwie, które pojawiają się głównie na twarzy, dekolcie, grzbietach rąk oraz na ramionach, latem mogą mieć ciemniejszą barwę

  • plamy soczewicowate – pojawiają się jako efekt ekspozycji na słońce, głównie widoczne są na rękach, szyi, na twarzy

  • melasma, inaczej ostuda – plamy o nieregularnym kształcie i barwie, przeważnie widoczne są na policzkach, na czole, mogą pojawić się w okresie ciąży albo przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej przy braku odpowiedniej ochrony przed słońcem

Jak skutecznie usunąć przebarwienia?

Obecnie do wyboru mamy szeroką gamę różnych metod pozwalających na usuwanie przebarwień szybko i skutecznie.

W sklepach znajdziemy różnego rodzaju kosmetyki przeznaczone do rozjaśniania skóry, ale nie wszystkie z nich działają tak dobrze, jak obiecują. Gdy liczą się widoczne efekty, najlepiej wybrać usuwanie przebarwień w gabinetach medycyny estetycznej.

  • Zabiegi IPL

Obecnie najczęściej stosuje się metodę usuwania przebarwień z wykorzystaniem światła IPL (Intense Pulsed Light).

Światło to pochłaniane jest przez melaninę zawartą w przebarwieniach, które podgrzewa komórki i powoduje ich miejscowe zniszczenie. Po zabiegu przebarwienie ulega czasowemu ściemnieniu, a następnie stopniowo się złuszcza. Dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać serię od 2 do 5 zabiegów.

  • Cosmelan

Stosuje się również innego rodzaju zabiegi, na przykład takie jak Cosmelan – jest to jedna z najskuteczniejszych kuracji wybielających znajdujących się obecnie na rynku.

Zawarte w niej składniki aktywne pozwalają na uzyskanie efektów niemalże od razu. Dodatkowo, stopują produkcję melaniny, dlatego też zapobiegają ponownemu pojawianiu się przebarwień. Zabieg Cosmelan może być stosowany na różnego rodzaju skórach – o każdym fototypie.

  • Peelingi medyczne

Dobre efekty w przypadku mniejszych przebarwień można uzyskać również przez zastosowanie różnego rodzaju peelingów medycznych – dogłębnie złuszczające skórę peelingi, na przykład te bazujące na kwasach, zmniejszają widoczność niedoskonałości na skórze, a tym samym nadają jej jednolity koloryt.

Gdzie można skorzystać z zabiegu usuwania przebarwień?

Najlepiej, aby usuwanie przebarwień wykonał specjalista w tym zakresie – lekarz medycyny estetycznej.

Do skorzystania z oferty w zakresie usuwania przebarwień zaprasza gabinet Beauty Tower z Krakowa.

Zatem wtedy, gdy chcemy skutecznie usunąć przebarwienia na twarzy albo na ciele, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej – to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa!