Usuwanie makijażu permanentnego – jak to się robi w Krakowie?

clinic-2586827_960_720

Usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego to skomplikowany proces i wymaga cierpliwości. Czasami cały pigment można usunąć, a czasami można go znacznie rozjaśnić. Pigmenty zawierają bardzo małe ilości tlenku żelaza, jak również organiczne. Pigmenty węglowe mogą być trudniejsze do usunięcia.

Podczas nieco inaczej jest w przypadku korygowania starych tatuaży. Jeśli kolor się zmienił, zawsze można go skorygować i, jeśli to konieczne, poprawić kształt, usuwając niektóre części i zmieniając kolor niektórych obszarów, aby poprawić kształt.

Eyeliner i makijaż permanentny ust można również rozjaśnić lub usunąć. Istnieje kilka technik usuwania makijażu permanentnego, przy pomocy na przykład:

  • soli fizjologicznej

  • gliny

  • lasera itp.

Zwyczajowo jednak laser nie jest zalecany do makijażu permanentnego, ponieważ może rozpoznawać i usuwać tylko niektóre kolory i często może powodować, że kolory stają się szare lub czarne. Ponieważ laser nie rozpoznaje i nie usuwa niektórych kolorów, metody usuwania stosowane przez techników makijażu permanentnego są zazwyczaj bardziej skuteczne, a także mniej prawdopodobne, że spowoduje to bliznowacenie. Takie usuwanie tatuażu warszawa jest znacznie tańszy niż laserowe i może również usuwać lub rozjaśniać kolory, których laser nie rozpoznaje.

fashion-2309519__340Produkty stosowane do usuwania makijażu permanentnego zmieniają kolor skóry właściwej, poprzez naskórek, tworząc strup, który złuszcza się i wyciąga pigment ze skóry. Może być konieczne kilka sesji, aby całkowicie usunąć ten kolor. Między zabiegami należy odczekać co najmniej 4 tygodnie, aby obszar mógł się zagoić.

Stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zapewnić klientowi komfort podczas zabiegu. Podczas pielęgnacji bardzo ważne jest, aby obszar był całkowicie suchy,. Nie należy planować procedury mniej niż co najmniej 10 dni przed wakacjami na plaży lub inną, specjalną okazją. Nie należy te z realizować takiej procedury gdy jest się w ciąży lub karmi się piersią. Jeśli istnieją jakiekolwiek problemy medyczne, ważne jest, aby uzyskać zezwolenie lekarskie.

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje proces podobny do tatuowania celem stworzenia iluzji makijażu. Inne nazwy to mikropigmentacja, pigmentacja skóry, trwałe kosmetyki i tatuowanie kosmetyczne. Technika nakładania makijażu permanentnego obejmuje penetrację skóry za pomocą igieł i osadzanie pigmentu. Zatem makijaż permanentny jest zasadniczo trwałą pigmentacją kosmetyczną.

Chociaż tego rodzaju stały makijaż zyskał powszechną popularność w ostatnich latach, wiele osób, które zbyt pochopnie się na niego zdecydowały jest niezadowolonych ze swoich wyników. I często muszą dojrzeć do tego, iż w końcu żałują swojej decyzji. Chociaż zanikanie po ekspozycji na słońce i inne czynniki występują iż z czasem makijaż ten jest mniej widoczny – to i tak makijaż permanentny sam z siebie nie zblaknie całkowicie. Dlatego jedynym wyjściem jest usunięcie omówione w tym artykule.