Usługi kurierskie w Krakowie – testujemy 4 topowe

Courier-delivering-package-in-160291535

Jeśli szukasz dobrej i sprawdzonej firmy kurierskiej w Krakowie, warto sprawdzić ofertę nie tylko najbardziej znanych usługodawców w tej branży, ale również mniej znanych firm. Na rynku usług kurierskich konkurencja jest obecnie tak duża, że bez problemu znajdziemy ofertę idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

W Krakowie bez problemu możemy skorzystać z większości firm kurierskich, jakie funkcjonują na polskim rynku. Z tego względu, że jest to duże miasto, nie ma żadnego problemu z nadaniem paczki zarówno w punkcie nadawczym, jak i bezpośrednio u kuriera. Cena usług kurierskich jest dosyć zbliżona, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na koszt wysyłki, ale również na usługi dodatkowe.

Tani kurier i szybka wysyłka nie zawsze oznaczają wysoką jakość usług

Spośród najbardziej popularnych firm kurierskich, z pewnością wielu klientów kojarzy markę DHL. To firma z ugruntowaną pozycją na rynku, która realizuje wysyłkę zarówno w kraju, jak i za granicę. Podobny zakres i jakość usług znajdziemy w UPS – wysyłka realizowana jest na bieżąco, a paczki bez problemu i w krótkim czasie trafiają do adresatów. Stawkę w pierwszej trójce zamyka DPD, marka znana równie dobrze, jak poprzednie. Wszystkie firmy realizują swoje usługi na wysokim poziomie, mają dosyć zbliżony koszt, a wysyłka jest szybka i bezproblemowa. Niestety, ze względu na dużą ilość realizowanych przesyłek, często zdarzają się niezadowoleni klienci, którzy w niepochlebnych słowach wypowiadają się o jakości świadczonych usług. Nic więc dziwnego, że pomimo znanej marki i wieloletniego doświadczenia, firmy kurierskie mają problemy z utrzymaniem klientów, a konkurencja ma spore pole do popisu.

Tani kurier, doskonała jakość usług

Sprawdzonym rozwiązaniem jest również skorzystanie z oferty Parcelabc.pl. Firma oferuje możliwość wysłania paczki do kraju lub za granicę za rozsądną cenę i na bardzo dobrych warunkach. Paczka odbierana jest bezpośrednio od nadawcy i przekazywana do rąk własnych adresata. Tani kurier gwarantuje, że koszt usługi jest bardzo konkurencyjny w porównaniu do innych firm na rynku. Przesyłka jest ubezpieczona, a dodatkowo jest możliwość jej śledzenia. Dzięki temu zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą zawsze sprawdzić, na jakim etapie swojej podróży jest wysłana paczka. To szczególnie ważne w przypadku paczek zagranicznych, które miewają czasem spore przestoje pomiędzy poszczególnymi etapami swojej wędrówki.

Warto sprawdzić koszt wysyłek zagranicznych

Podczas sprawdzania oferty poszczególnych firm kurierskich, warto zwrócić uwagę, jak wygląda kwestia wysyłek zagranicznych. Przesyłka do Szwajcarii powinna być zrealizowana szybko, sprawnie i przede wszystkim w cenie, która nie przekracza aktualnych stawek rynkowych. Dobrze jest więc porównać oferty co najmniej kilku firm kurierskich i na tej podstawie wybrać taką, która spełni wszystkie oczekiwania.